Týdenní přehled akcí: Nakopněte svoji kariéru s FMV nebo začněte více číst díky BookClubu

20. 2. 2022 | | Studentský život workshop, přednáška

Letní semestr se pomalu rozjíždí a je tedy nejlepší doba co nejvíce využít volného času dříve, než se všechny úkoly, projekty a testy začnou  hromadit. Pokud vám tedy přednášky a cvičení v druhém týdnu nového semestru nebudou stačit, můžete navštívit  různé přednášky i workshopy, které jsme pro vás sepsali.

Pondělí 21. února

V pondělí vás dobrodruh Hubert Čížek na své cestovatelské přednášce provede po Chile. Přednáška se uskuteční v 18:00 v kavárně Bílá vrána. Na místě bude k dispozici i občerstvení.

Úterý 22. února

Sociální sítě dnes používá téměř každý. Je ale možné regulovat sociální sítě? A jaká je budoucnost internetu, sociálních sítí a médií? Na tyto a další otázky naleznete odpověď na přednášce s názvem Svoboda projevu na sociálních sítích. Uslyšíte názory lidí mimo jiné z řad politiků, ředitelů a zakladatelů různých institucí a společností. Moderování akce se ujme předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost Jan Macháček. Událost proběhne v úterý mezi 9:00 až 12:15 online, je nutné se předem zaregistrovat.

Studentský spolek SKOK pořádá ve spolupráci se společností Grant Thornton Advisory přednášku s názvem Business Boost, aneb jak vytěžit data z on-line v off-line světě. Přednášejícím se stane Jakub Stuchlík, který se zaměří primárně na kampaně, cílování a selský rozum. Událost začne v 19:30 v místnosti RB 212, přihlásit se můžete zde.

Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE), studentský spolek Click it a agentura Grizzlink pořádají přednášku na téma Principy efektivity reklamních kampaní, která se bude konat od 18:00 v učebně NB C v areálu VŠE Žižkov. Přednáškou vás provedou členové strategické a komunikační agentury Grizzlink Martin Dráb a Jan Petr. Vstup je zdarma, je však nutné se předem registrovat a zájemci musí před vstupem prokázat, že jsou očkovaní, prodělali covid-19 nebo měli maximálně 72 hodin před zahájením akce negativní PCR test.

Středa 23. února

Katedra managementu fakulty podnikohospodářské VŠE i tento semestr pořádá BookClub, ve kterém zájemci o knihy z řad studentů i pedagogů mohou diskutovat myšlenky probíraných knih. Proběhne celkem šest setkání. První setkání povede Jan Mojžíš ve středu 23. února od 18:00 do 19:30 v učebně RB 459, probírat se bude kniha Jak si dělat chytré poznámky od autora Sönke Ahrens.

Pokud stále tápete v e-zdrojích a trávíte příliš mnoho času vyhledáváním kvalitních článků, VŠE pořádá online seminář E-zdroje a jak v nich efektivně hledat. Ten se uskuteční mezi 14:30–16:00 přes MS Teams, přístupový kód je ukzy2kd.

Čtvrtek 24. února

Fakulta mezinárodních vztahů VŠE si připravila sérii tří workshopů pro studenty, kteří mají zájem po studiu pracovat ve vysoce postavených firmách nebo chtějí sami podnikat.  První seminář s názvem Nakopni kariéru s FMV se uskuteční ve čtvrtek 24. února od 19:30 hodin přes MS Teams. Na akci je nutná registrace.

Milovníky dějin minulého století jistě zaujme seminář na téma Zločiny komunismu, který proběhne online na platformě ZOOM od 9:00 do 13:00. Seminářem vás provedou senátor PČR Tomáš Czernin a historici Jan Kalous, Jaroslav Šebek, Petr Blažek a David Svoboda. Na akci je nutné se předem registrovat.

Zdroj: Unsplash.com

Mohlo by vás zajímat: