Týdenní přehled akcí: Naučte se správně investovat nebo si z domu užijte studentský filmový festival

25. 4. 2021 | | Studentský život online výuka

Rozvolnění už se snad pomalu blíží, ale akce zatím zůstávají stále online. To ale neznamená, že by se jich konalo málo. Kvízy, přednášky o tom, jak v dnešní době investovat nebo filmový FAMUFEST. Další týden přináší další seznam akcí.

Pondělí 26. dubna

První přednášku nového týdne si připravil Klub investorů ve spolupráci s poradenskou firmou PwC. Jejím tématem bude úvod do procesu M&A (fúze – mergers – a akvizice – acquisitions, pozn.red.) z pohledu práva a financí. Senior manažer a absolvent Fakulty mezinárodních vztahů VŠE Daniel Janeček společně s advokátem Danielem Pikalem vysvětlí od základu, jak proces probíhá, jaké transakce jsou s ním spojené a jak se to pak všechno musí zdokumentovat a zapsat. Kdybyste v pondělí v 16:00, měli ještě chuť se něco přiučit, tak přednáška proběhne na Facebookové stránce události a už teď na tomto odkazu můžete pokládat své dotazy.

Úterý 27. dubna

V úterý by měli zbystřit studenti Fakulty podnikohospodářské, mezi 9:00 a 16:00 se totiž konají volby do Akademického senátu FPH a do Akademického senátu Vysoké školy ekonomické v Praze pro funkční období 2021-2024. Studenti i akademičtí pracovníci FPH mohou při dodržování nařízených hygienických opatření vstoupit do volební místnosti a odvolit, aniž by se museli prokázat negativním výsledkem antigenního testu. Jestli vám není budoucnost školy lhostejná, tak si najděte čas a běžte volit. Seznam kandidátů najdete tady.

Od čtrnácti hodin je pak na pořadu dne workshop z projektu Plagiátorství, který vznikl ve spolupráci českých univerzit. Během workshopu se vžijete do role učitelů opravujících studentskou práci a pokusíte se odhalit, jestli se jedná o plagiát. Taky se dozvíte, jak fungují antiplagiátorské systémy nebo jak pečlivě se jednotlivé dokumenty musí kontrolovat. Pokud vás workshop zaujal, nebo máte trochu strach z psaní závěrečné práce, můžete se zdarma zaregistrovat.

Na úterní večer od 18:00 si studentský spolek 4FIS připravil poslední vzdělávací akci tohoto semestru ve spolupráci s AKKA, Sám sobě ilustrátorem. V grafickém editoru se pod vedením Jana Provazníka naučíte tvořit nové dokumenty, pracovat s textem, a dokonce i tvořit svá vlastní loga. Na workshop se registrujete zde, počet účastníku je omezený na 30.

Středa 28. dubna

Životopis může být někdy hrozná obtíž. Co všechno do něj napsat, jak má na první pohled vypadat a má v něm teda být fotka? Ve workshopu mezinárodní studentské organizace AISEC se naučíte, jak napsat životopis, tak aby zaujmul. Pro účast je nutná registrace zde. Workshop proběhne od 16:00.

Během další středeční akce se dozvíte, jak řídit a financovat podnik v krizi nebo proč se firmy v úpadku ocitají. Od 18:00 popíše Michal Kuděj proces řízení podniku v ohrožení. Kurz bude plný příkladových studií o firmách, které se ocitly ve finanční tísni.  Proběhne online přes Zoom a stojí 4800 korun. Více informací najdete na stránkách kurzu.

Ve stejnou dobu, tedy od 18:00, proběhne další přednáška z cyklu Absolventských střed. Tentokrát předseda senátu Nejvyššího správního (NSS) soudu Karel Šimka představí roli tohoto soudu v oblasti účetnictví a daní. Popíše funkci a chod NSS, jeho zajímavé pravomoci a kdy a o čem rozhoduje. Na přednášku se musíte registrovat a následně připojit přes MS Teams.

Kdyby vás ve středu lákalo spíš něco kulturnějšího, tak v pravé poledne startuje 37. ročník Famufestu. Tématem čtyřdenního festival je letos spektrum, představí totiž to nejpestřejší ze světa mladé české audiovizuální tvorby. A i když není současná pandemická situace úplně příznivá, filmy a další audiovizuální díla si budete moci užít i online. Program, novinky a informace o festivalu najdete na jeho stránkách.

Na závěr dne si můžete otestovat znalosti v tradičním Kahoot pub kvízu od studentského spolku 4FIS. Maraton pubkvízů tuto středu končí a spolek 4FIS slibuje, že to bude ve velkém stylu, tak kvíz nepropásněte. Připojíte se přes MS Teams na tomto odkazu od 20:00. Nezapomeňte svou účast potvrdit skrz formulář.

Čtvrtek 29. dubna

Umělecká vlna se protáhne i do čtvrtku. V rámci cyklu akcí k výstavě Toyen: Snící rebelka proběhne od 18:00 hodin přednáška o vlivu napjaté meziválečné situace na tvorbu jedné z nejvýznamnějších českých umělkyň dvacátého století. Kunsthistorička Barbora Bartůňková popíše především surrealistická díla vzniklá v reakci na sílicí a stále děsivější fašistické hnutí. Působivá vyobrazení přízračných postav a imaginárních krajin budou prezentována v kontextu protifašistické tematiky v dílech dalších významných představitelů československé avantgardy. Dozvíte se o boji meziválečného československého umění proti zlu a utlačování spojených s fašistickou ideologií. Na přednášku se můžete připojit tady, samotná výstava je přístupná ve Valdštejnské jízdárně až do patnáctého srpna.

Pátek 30. dubna

Akcemi nabitý týden uzavře přednáška Alojze Šimičáka, bývalého vedoucího oddělení rizik Národní banky Slovenska. Nechte si poradit od opravdového znalce do čeho investovat v době zasáhlé pandemií, jak diverzifikovat portfolio nebo se ho zeptejte na cokoliv, co vás zajímá. Přednáška od Klubu investorů proběhne od 17:00 na Facebookové stránce události.

Mohlo by vás zajímat: