Týdenní přehled akcí: Nezapomeňte danit příjmy z OnlyFans a užijte si víkendovou zábavu na Matějské

20. 2. 2023 | | Studentský život Týdenní přehled akcí (slider)

Příchod druhého týdne semestru znamená pochopitelně i další epizodu týdenní rubriky iListu, v níž vám představíme ty nejzajímavější akce, které nás čekají v příštích sedmi dnech. A ať už do školy chodíte rádi, nebo spíše jen ze zvyku a pro obnovení ISIC karty, možná vám některé z našich tipů pro volnočasové vyžití přijdou vhod.

 

Pondělí 20. února

Pokud jste si někdy během studia pomysleli, že by možná bylo finančně i mentálně prospěšnější prodávat lechtivé fotografie, pak si určitě nenechte ujít pondělní akci s názvem Zdanění příjmů z platforem OnlyFans, HeroHero, Pickey a Patreon pořádanou Klubem Daňařů. RB 213 se od 18:30 dozvíte vše potřebné ohledně odvádění peněz do státní kapsy, co se týče právě těchto výdělků, bližší info naleznete na facebookové události.

Úterý 21. února

Většina z nás za sebou nemá ani vybudování úspěšného startupu, ani vychloubáníhodnou kariéru investora. Obojím se může pyšnit jen hrstka lidí, mezi něž patří například Vojtěch Roček. A právě on bude přednášet na eventu Jak vytvořit unicorna, pořádaném spolkem SpoluPracujeme. V případě, že toužíte po efektivním zhodnocení kapitálu nebo máte přelomový nápad, který může změnit svět (nebo alespoň stav vašeho konta), dorazte v 19:35 do RB101 a využijte rady profesionála. Podrobnější informace naleznete zde.

Středa 22. února

O2 arena, oblíbené místo pro pořádání všelijakých eventů, odkryje svá tajemství studentům VŠE. V rámci akce Exkurze s CUFRem do O2 areny & O2 universa budete moci nahlédnout i tam, kam se běžný smrtelník jen těžko podívá, to vše navíc s doprovodem a odbornou přednáškou Business Development Directora Marka Chmatala. Neváhejte tedy a mrkněte na stránku facebookové události, jelikož je nutné se registrovat předem.

Čtvrtek 23. února.

Cestování? Fajn. Skoro zadarmo? Ještě lepší. Pokud vás láká podívat se za hranice a nechcete utrácet zbytečné peníze za letenky či hotely, možná vás zaujme povídání V 18ti stopem na Balkán. Řeči se ujme odborník na slovo vzatý, Šebestián Bok, jenž ve svých dvaceti letech najel coby stopař více než 45 000 km. Akci bude hostit v místnosti RB213.

Pátek 24. února

Konec týdne bývá ve studentské obci spojen hlavně s návštěvami barů či hospod. Občas ale není špatné ani vyrazit za kulturou, například v podobě výstavy Czech Press Photo 2023. Ta probíhá v Národním muzeu a ač je fotografie možno shlédnout až do konce července, v teplejších měsících bude přeci jen příjemnější posedět si někde venku. Pokud je tedy vaším šálkem kávy fotografování, určitě neváhejte a vydejte se v pátek do samého srdce hlavního města.

Sobota 25. února

Milovníci motání hlavy, strachu z výšek a cukrové vaty mohou slavit, oblíbená Matějská pouť je zpátky. Právě v sobotu se po necelém roce její pomyslné brány v areálu Výstaviště Holešovice zase otevřou veřejnosti. Pokud ale máte již víkendový program vymyšlený, nezoufejte, neboť na Matějskou budete moci zajít až do 10. dubna. Vstupné vás vyjde na symbolických 30 Kč, za jednotlivé atrakce si ale pochopitelně bude nutné připlatit.

Mohlo by vás zajímat: