Týdenní přehled akcí: Noc hradů a zámků a opera v Šárce

26. 8. 2019 | | Studentský život Pražský hrad

Poslední srpnový týden s sebou přinese širokou škálu možností kulturního vyžití. „Opery v Šárce“ vám ukáží, že opera není jenom pro snoby, ale můžete si je užít v parku obklopení přírodou. Máte raději auta a koncerty známých kapel? V tom případě si nenechte ujít „Auta na Náplavce“. Můžete také navštívit desítky hradů a zámků v rámci Hradozámecké noci či si užít koncert symfonického orchestru přímo ve Valdštejnské zahradě. Chybět samozřejmě nebudou ani letní kina či food festival. Více se dočtete v našem přehledu.

Úterý 27. srpna

Žluté lázně vás zvou do letního kina na promítání filmu „Zelená kniha“. Komedie o tom, jak se černošský profesionální klavírista spřátelí se svým bělošským bodyguardem, ke všemu na pozadí rasové segregace 60. let na jihu USA, začne „po setmění“ přibližně ve 21:30.

Do 23:59 si nezapomeňte registrovat předměty, které chcete odsutudovat v zimním semestru 2019/2020.

Středa 28. srpna

Při příležitosti 30. výročí sametové revoluce se bude v sídle Senátu Parlamentu ČR konat několik akcí. Jako první bude „koncert Symfonického orchestru hl. města Prahy“, který potrvá od 17:00 do 18:20 ve Valdštejnské zahradě. Vstup je zdarma.

Čtvrtek 29. srpna

Po roce se do Prahy vrací akce s názvem „Auta na Náplavce“. Kromě výstavy aut se můžete těšit také na bohatý doprovodní program, kromě jiného na vystoupení skupin Mirai a Mandrage. Akce se bude konat na Smíchovském i Rašínově nábřežído neděle 1. září.

Sobota 31. srpna

V noci ze soboty na neděli proběhne akce s názvem „Hradozámecká noc 2019“. Jako každý rok, i letos budete mít možnost navštívit desítky hradů, zámků, klášterů a kostelů, které se do akce zapojili. V Praze se veřejnosti otevřou Chvalský zámek, zámek Slovanka, Valdštejnský palác i se zahradou a Zahrady pod Pražským hradem.

Pokud máte raději dobré jídlo, přijďte do zámku Troja na devátý ročník festivalu „Foodparade“. Kromě stánků s různorodou nabídkou pokrmů a vín se můžete těšit také na doprovodný program. Festival potrvá až do neděle.

Žluté lázně vás zvou do svého letního kina také v sobotu, tentokrát na romantickou komedii „Mamma Mia!“. Jak dopadne střetnutí svobodné matky a jejích tří životních lásek právě během svatby její dcery? Dozvíte se „po setmění“ přibližně ve 21:30.

Neděle 1. září

Pokud byste si rádi někdy zašli na oper, ale představa večeru stráveného v divadle vás zrovna neláká, zajděte si v neděli do parku Divoká Šárka. V rámci akce „Opery v Šárce“ se můžete těšit na představení Mozartova díla „Don Giovanni“. Začátek je ve 14:00. Akce je zdarma.

Mohlo by vás zajímat: