Týdenní přehled akcí: nové číslo iListu opět ve fyzické podobě, debata o Green Dealu i veletrh léčivých bylin

31. 10. 2021 | | Zprávy ze školy online výuka

Zimní semestr se přehoupl do své druhé poloviny, což pro většinu z nás znamená, že máme před sebou i za sebou už nějaký ten průběžný test. To je pochopitelně spojeno s prvními menšími stresy tohoto podzimu. Proč se tedy za zdolaných prvních šest týdnů výuky neodměnit a nedat šanci některé z akcí, které nás v hlavním městě čekají v následujících dnech?

Pondělí 1. listopadu

Po téměř dvou letech přichází nové číslo iListu opět do stánků v listinné podobě! K zakoupení bude až do pátku ve stáncích prostoru menzami v Italské budově a ve vestibulu areálu na Jižním Městě. Elektronická verze bude již tradičně dostupná také na Alza Media.

Milovníci wellness budou mít tento týden žně. Hned v pondělí totiž začíná celostátní Týden saunování, čehož je možné využít například v největším Saunovém světě v České Republice, který najdeme v Aquapalace Praha. Těšit se tam můžete nejen na samotný pobyt v sauně, ale také na různé ceremoniály, které mohou zážitek ještě více zintenzivnit. Akce je ideální pro úplné saunové začátečníky i pro pokročilé. Ke vstupu je potřeba očkování nebo negativní test na covid – ten je možné podstoupit na místě zcela zdarma.

Úterý 2. listopadu

Převlečení Evropy do zeleného, ekologického kabátu je téma, které v posledních měsících rezonuje médii. Aby také ne, když cíl uhlíkové neutrality do roku 2050 mimo jiné vyžaduje především transformaci energetického sektoru. Co dělat, aby se Česká Republika mohla uhlíkové neutralitě alespoň přiblížit? A jaký bude dopad změn v následujících letech na český automobilový průmysl? Na tyto a další otázky bude v rámci online události „Zelená dohoda pro Evropu. Hrozba, nebo příležitost pro Česko?“ odpovídat ekolog Bedřich Moldan z Centra pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy, europoslanci Ondřej Kovařík, Tomáš Zdechovský a Luděk Niedermayer či Jiří Marek, prezident spolku Jaderní veteráni. Moderování se ujme ekonomický poradce zastoupení Evropské komise v České Republice Josef Schwarz. Akce začíná v 16:00 a sledovat ji lze přes Facebook Live.

Středa 3. listopadu

Rostlinná mléka se v posledních letech těší výraznému nárůstu popularity. Na události Taste Fake Milk“ budete mát i vy možnost vyzkoušet ta nejlepší rostlinná mléka na současném trhu a ochutnat běžně nedostupné novinky. V nabídce budou různé typy rostlinných mlék od značek jako Alpro, Oatly, Rude Health a mnoha dalších. Přítomna bude i porota, v níž mimo jiné usedne i známý český hudebník Ben Cristovao. Akce se odehraje v Domě Černá Labuť, konkrétně mezi 14. a 17. hodinou odpolední. Vstupné je 500 Kč.

Pátek 5. listopadu

V tento den začíná jedenáctý ročník třídenního veletrhu konopí a léčivých bylin Cannafest 2021. Akce se bude konat v PVA Expo Praha Letňany. Najít zde můžete širokou nabídku kuřáckých potřeb a své produkty budou také prezentovat například výrobci konopné kosmetiky. Informace o koupi vstupenek a o pravidlech pro vstup, co se protiepidemických opatření týče, můžete zjistit zde.

Sobota 6. listopadu

Pokud se zajímáte o udržitelnost ve světě módy, pak je Letenský bleší trh v Biu Oko přesně něco pro vás. Jedná se o akci, která bude probíhat v sobotu od 12:00 do 17:30 večer, a ačkoliv bude významnou část nabídky představovat převážně second-hand móda, prodávat se zde budou i jiné věci. Emailovou adresu, na kterou můžete napsat v případě, že byste měli zájem na bleším trhu prodávat, a další informace naleznete na Facebookové události.

Neděle 7. listopadu

K hlavnímu městu zajisté patří i lidé bez domova. Organizace Pragulic je platforma, která poskytuje zájemcům možnost nechat se provést skrytými zákoutími Prahy některým z bezdomovců. V neděli si můžete objednat komentovanou procházku od bývalého milionáře Václava, který žije na ulici od roku 2006. Jeho prohlídky jsou protkány žoviálními povídkami o jeho životě a nechybí pak ani různé pikantností informace o životě na ulici.

Pondělí 8. listopadu

Ochudit vás nemůžeme ani o tip na pondělí následující, protože v prostorách Vysoké školy ekonomické bude probíhat akce scénického čtení, zvaná LiStOVáNí. Vstup na tuto akci je zdarma, je ale potřeba se předem registrovat přes odkaz na Facebookové události a prokázat na místě bezinfekčnost na Covid. LiStOVáNí bude probíhat v RB212 a začne ve 20:00. Vzhledem k omezené kapacitě (100 míst) určitě neváhejte a registrujte se co nejdřív.

Mohlo by vás zajímat: