Týdenní přehled akcí: Od pracovních příležitostí ve Škoda auto, přes covidový kapitalismus po plagiáty

10. 5. 2021 | | Studentský život Vysoká škola ekonomická v Praze

Třináctý týden semestru s sebou přináší konec výuky a další akce. Pokud si chcete zkrátit čekání na zkouškové, koukněte na nadcházející události, které jsme pro vás připravili.

Pondělí 10. května

Začátek týdne odstartuje živá debata na téma Evropa dnes a zítra – jaká budoucnost čeká projekt sjednocené Evropy? Smyslem tohoto projektu je přiblížit lidem problematiku globalizované Evropy a zapojit je do dění v Evropské unii. Jedná se o historicky první událost, která bude probíhat pravidelně po dobu jednoho roku. A to jak na regionální, tak i celoevropské úrovni. Projekt byl vytvořen v roce 2020, ale kvůli probíhající pandemii jej bylo nutné o rok odložit. Pokud vás dané téma zaujalo, můžete se v 17:30 připojit připojit zde.

Úterý 11. května

Čerstvé absolventy nebo studenty, kteří hledají stáž ke škole by mohla zajímat akce Student Day Škoda Auto. Od 9:00 do 12:00 se budete moct účastnit konference ve virtuálním prostředí, která vám objasní pracovní příležitosti ve firmě Škoda. Na akci je nutné se registrovat zde, tak neváhejte.

Středa 12. května

Jarní ALTER EKOnomické fórum bude rozebírat téma: Kapitalismus (p)o covidu. Konference jezaměřena na změny ve světě byznysu, které s sebou přinesla celosvětová pandemie a v rámci programu vystoupí ekonom a filozof Tomáš Sedláček, ekonom John Kay a další. Program je rozdělen do dopoledního programu, který bude naplněný přednáškami a odpoledního programu, který se bude věnovat workshopům. Dopolední program začíná v 9:30 je otevřen veřejnosti,  na workshopy od 13:00 je nutné se registrovat. Jeden z workshopů, Budoucnost globálního obchodu, moderuje proděkan FMV Pavel Hnát. Studenti Fakulty mezinárodních vztahů se mohou registrovat zdarma. Více informací a celý program naleznete zde.

Původně se ve středu večer měla konat i událost, na které spolupracujeme s All Arts Clubem, nicméně došlo ke změně a Listování, scénické čtení založené Lukášem Hejlíkem, proběhne 17. května od 20:00. Odebrána bude kniha Stephena Clarka Faktor merde, který humorně pojednává o životě angličana v Paříži. Po registraci, neboť kapacita je omezená, vám bude zaslán odkaz na Zoom.

Pátek 14. května

Contract cheating aneb práce psané na zakázku je webinář, který představí problematiku zaplacených diplomových prací, které porušují základní akademickou etiku. Dozvíte se nejen detaily o současné situaci, ale i jak akademičtí pracovníci mohou podobným problémům předcházet. Začátek akce je ve 13:00 a registrovat se můžete zde.

Foto: Vysoká škola ekonomická

Mohlo by vás zajímat: