Týdenní přehled akcí: Od udržitelného shoppingu až po divadlo z běžkařského prostředí

18. 8. 2019 | | Studentský život riegrovy_sady

Předposlední srpnový týden bude nabitý zajímavým volnočasovým programem, který by si neměl nikdo nechat ujít. O zábavu, sebevzdělávání i seberealizaci nebude nouze!

Pondělí 19.8.

Rooftop Talks: Jediný udržitelný shopping je swap je akce pořádaná dvěma zapálenými zakladatelkami Swap Prague, které se zabývají alternativním způsobem nakupování a upcyklací. Swap funguje na principu přímé výměny, tedy za věci, které přinesete si můžete odnést jiné. Bazárek proběhne na střeše Lucerny od 18:00.

Úterý 20.8.

Úterní program nabídne především vzdělávací akce. Workshop Jak prodat svoji knihu v crowdfundingu je určený nejen začínajících autorům, ale bude se týkat také obecně vedení crowdfundingových kampaní a důležitosti fanouškovské základny na sociálních sítích při práci na jakémkoli projektu. Akce se koná od 19:00 v Creative Docku a vstupné je 99 korun.

Od 18:00 se můžete také zúčastnit Pub kvízu pořádaným Amnesty International, u kterého se pobavíte a zároveň si prohloubíte znalosti v oblasti lidských práv. Kvíz se bude konat v Café AdAstra. Vstupné je dobrovolné a poputuje právě na provoz kavárny AdAstra, ve které pracují lidé s handicapem.

Středa 21.8.

Ve středu si na pietní akci k výročí okupace připomeneme události z roku 1968. Program nabídne hudební vystoupení, projevy i minutu ticha za oběti invaze. Začátek je v 15:30 na Skalické v Dobřejovicích u Prahy.

Odlehčený program proběhne na pěší zóně Andělu v rámci pravé Latino fiesty. Budete moci ochutnat pokrmy i nápoje pocházející ze Střední a Jižní Ameriky nebo ze Španělska, poslechnout si mexickou hudbu nebo zatančit španělské flamengo. Vstup je zdarma a začátek od 8:00.

Čtvrtek 22.8.

Nejen ve čtvrtek hrají letní kina po celé Praze mnoho zajímavých filmů. Aktuální program letních kin v Praze naleznete na stránce KamDoKina.cz. Na některé filmy můžete jít zadarmo a jiné od 70 do 100 korun. Ve čtvrtek se bude například ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí promítat film Dokonalý trik, v Kasárnách Karlín zase Dr. Divnoláska. Filmy jsou promítané od 21:00.

Pátek 23.8.

Letní divadlo o běžkování se jen tak nevidí. Festival Letní Letná 2019 uvede open air představení v Letenských Sadech s názvem Běžkařská odyssea, které bude plné sebeironie, žonglování, předmětové manipulace, střídmé akrobacie a především laskavého humoru. Začátek je v 19:00 a vstup je zdarma.

Pokud máte zájem o životní prostředí, akce od Trash Hero Praha by vás mohla zaujmout. Můžete se přidat k partě lidí a jít pomoci uklidit lesík v Košířích poblíž konečné stanice autobusu. Akce začíná v 18:00 na autobusové zastávce Karenova.

Sobota 24.8.

Víkend bude ve znamení jídla a pití. Na Rašínovo nábřeží můžete od 10:30 přijít ochutnat vína z moravských i světových vinohradů. Již pátý ročník Vínečko Festu nabídne nezapomenutelný degustační zážitek a možná i první letošní burčák. Sklo bude na místě k zakoupení za 100 korun.

Smíchovská náplavka ožije v duchu Letního street foodu, kde se budou mísit vůně mnoha světových street food pokrmů. Od Asie, přes Srí Lanku až po Afriku, to vše pro vás bude připravené. Foodpass stojí 50 korun a startuje se v 10:00.

Neděle 25.8.

Konec týdne si můžete vychutnat se šálkem dobrého čaje na festivalu Čajomír fest, který je zároveň největším svátkem čaje v Evropě. Jedenáctý ročník této akce nabídne nejen ochutnávky čajů, ale také mnohé zahraniční hosty, hudbu, tanec nebo tombolu. Vše se odehraje na Starém purkrabství na Vyšehradě a zahájení festivalu je stanoveno už na sobotu ve 12:00, v neděli bude program probíhat od svítání až do soumraku. Vstupné je od 200 do 350 korun.

Street Food Market se koná také v Trojském pivovaru, kde si můžete nejen vychutnat dobré jídlo, ale také si zacvičit Tyworkout, zahrát si stolní fotbálek nebo polenošit na sluníčku. Market se koná v prostorách Art&Food ZOOny, která je otevřená i sportovcům na kole, in line bruslích nebo návštěvníkům se zvířecími mazlíčky. Začíná se v 10:00 a vstup je zdarma.

 

Foto: Prahaneznama.cz

Mohlo by vás zajímat: