Týdenní přehled akcí: Odreagujte se na hudebním festivalu nebo otestujte své znalosti na (pub)kvízu

20. 3. 2022 | | Studentský život Žižkov

Polovina semestru se rychle blíží, možností odpočinout si od školních povinností je ovšem stále plno. I tento týden vám přinášíme tipy na zajímavé akce: hudební festival Jarní Žižkovská noc nebo (pub)kvíz studentského spolku 4FIS. A pokud byste se rádi dozvěděli něco nového, navštivte alespoň jednu z chystaných přednášek s inspirativními hosty.

Pondělí 21.3.

Začátek týdne odstartujte s přednáškou na téma Aktuální stav a rizika ekonomického vývoje EU, kterou pořádá Katedra mezinárodních ekonomických vztahů spolu s Centrem asijských studií. V rámci akce vystoupí Pavlína Žáková, ekonomická poradkyně ze Zastoupení Evropské komise v ČR. Akce začíná v 9:15 v místnosti SB 112.

Úterý 22.3.

Také v úterý od 18:00 se o zajímavý program postará Katedra mezinárodních ekonomických vztahů ve spolupráci s Centrem asijských studií. Připravena je pro vás přednáška, jejímž hlavním tématem bude význam evropských trhů pro české exportéry. Tato externí akce bude vedena Markem Svobodou, který zastává funkci ředitele odboru Ekonomické diplomacie na Ministerstvu zahraničních věcí České republiky. Přednáška se bude konat v RB 210.

Jak dlouhodobě zvýšit svoji efektivitu, a nejen to se můžete dozvědět na přednášce, kterou pro vás chystá Klub mladých manažerů v 19:45 v místnosti SB 308. Akcí vás provede Tomáš Libert, který se dlouhodobě věnuje práci s lidmi, ať už v roli konzultanta, kouče nebo lektora. Kapacita je omezená, proto se včas registrujte pomocí tohoto formuláře.

Odreagování od školy nabízí od 19:00 studentský spolek All Arts Club, který chystá svůj další Jam Session. Čeká vás večer plný skvělé hudby, vzít si s sebou můžete i svůj hudební nástroj, pokud na nějaký hrajete. Setkání proběhne v kavárně Kellyxír na Malé Straně.

Středa 23.3.

Fakulta mezinárodních vztahů má mnoho zajímavých absolventů, a právě jeden z nich bude hostem na přednášce Expanze Alzy do Evropské Unie, kterou pořádá Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti. Těší se na vás Daniel Naxera, ředitel zahraniční expanze, který se od 18:00 v místnosti RB210 rozpovídá o svých pracovních zkušenostech a výzvách, které značku Alza.cz v budoucnu čekají.

Studentský spolek 4FIS opět nezahálí a oznámil datum připravovaného (pub)kvízu, tentokrát již prezenčně přímo ve škole. Role hlavního organizátora se ujal děkan Fakulty informatiky a statistiky Jakub Fischer spolu s dalšími kolegy z fakultního vedení. Nicméně se nemusíte bát, Akademický (pub)kvíz bude probíhat jako vždy zábavnou formou. I nadále platí, že jeden tým se může skládat ze 4 až 8 členů. Nezapomeňte se včas registrovat a doražte do Akademického klubu Vysoké školy ekonomické (VŠE), akce začíná ve 20:00.

Čtvrtek 24.3.

Věděli jste, že VŠE nabízí zájemcům také studijní programy Master of Business Administration (MBA), které získaly prestižní akreditaci České asociace MBA škol (CAMBAS)? Od 15:00 se uskuteční online veletrh právě těchto studijních programů, všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Pátek 25.3.

Jak jinak zakončit perný týden než na několikadenním hudebním festivalu Jarní Žižkovská noc? Tento multižánrový festival se koná na pražském Žižkově v pátek a v sobotu. Kromě skvělé hudby se můžete těšit také na workshopy, literární vystoupení nebo na výstavu PozorUmění. Pro více informací o programu a koupi vstupenek sledujte facebookovou událost.

Foto: Pixabay.com

Mohlo by vás zajímat: