Týdenní přehled akcí plný zábavy: Studentský Halloween či Žižkovská noc

24. 10. 2021 | | Studentský život halloween-2905531_960_720

Pátý týden zimního semestru je za námi a s ním se nevyhnutelně blíží i období průběžných testů. Než však stihnete smést prach ze stále neotevřených učebnic a začnete si do hlavy nalévat veškeré věty a vzorce, můžete ještě utéct od všeho stresu a zúčastnit se zajímavých akcí, které jsme pro vás vypsali v následujícím týdenním přehledu.

Pondělí 25. října

Zajímá vás bankovnictví a jeho budoucnost? Pořadatel Pomáháme dobrým myšlenkám přináší online přednášku s názvem Open Banking – dej kus sebe, do každý appky, kterou vás bude provázet odborník Štěpán Kouba. Přednáška začne v 17:00, bližší informace naleznete na Facebooku události.

Úterý 26. října

Institut pro politiku a společnost přináší online debatu na téma (Ne)gramotní Češi? Jak jsme na tom s finanční gramotností? Kromě statistik gramotnosti Čechů si z debaty odnesete i rady, jak se lépe pohybovat ve finančním světě. Debatu povedou výkonná ředitelka Asociace pro kapitálový trh České repubiky Jana Brodani a Matúš Kuchálik, zakladatel projektu Teorie peněz. Debata začne v 16:00, podrobnosti najdete na Facebooku události.

Studenti cestovního ruchu by měli zpozornět. Studentský spolek CUFR pořádá Neformální setkání studentů cestovního ruchu, které se ponese v duchu her a kvízů. Zároveň máte možnost poznat své spolužáky, získat a zároveň předat různé rady ke studiu. Setkání proběhne v SB 30819:45.

Pro studenty Mezinárodních vztahů a diplomacie si spolek JDI připravil přednášku Od magisterského diplomu k pověřovacím listinám, kterou povede ředitelka Diplomatické akademie Ministerstva zahraničních věcí Věra Jeřábková. Studenti se dozví, jak se připravit na kariéru diplomata a co práce diplomata obnáší. Seminář proběhne v SB 323, zahájení je naplánováno na 18:45.

A pokud se chcete jednoduše odreagovat, ČZU:Go chystá Studentský Halloween. Večírek pro studenty největších vysokých škol v Praze se bude konat v kulturní sportovně Radlická od 20:00. Vstupenky v předprodeji zakoupíte zde.

Čtvrtek 28. října

Na státní svátek v 17:00 dojde k zahájení třídenního festivalu Žižkovská noc, který potrvá až do soboty 30. října do 23:00. Festival má nabitý program plný zajímavých interpretů, vstupenky si můžete zakoupit předem na všechny dny nebo na vámi vybraný den. Další informace týkající se festivalu včetně prodeje vstupenek naleznete zde.

Sobota 30. října

V sobotu i neděli můžete navštívit Dyzajn market Podzim, který bude oba dny probíhat od 10:00 do 18:00 na výstavišti v Holešovicích. Budete si moci prohlédnou i koupit různé lokální designové kousky od oblečení až po dekorace, navíc si zde budete moci dát výběrovou kávu a něco na zub. Vstup je zadarmo, bližší informace najdete zde.

Zdroj obrázku: pixabay.com

Mohlo by vás zajímat: