Týdenní přehled akcí: Pomozte neprávem vězněným lidem

12. 12. 2022 | | Studentský život, Zprávy ze školy FAA2008C-CE5A-42FF-B7F5-DE5F3C70DD40

Třináctý týden toho jistě máte všichni hodně. To ale neznamená, že se nemůžete odreagovat na jedné z událostí, které nabízí tradiční týdenní přehled akcí. Tenhle týden se naučíte psát životopis a pomůžete neprávem vězněným lidem. Kromě toho si můžete zahrát deskové hry nebo zajít na svařák na Střechu Radost. Nechybí ani vzdělávací přednášky – výběr je zkrátka opět široký.

Pondělí 12. prosince

Pokud se v nejbližší době chystáte ucházet o práci, nezapomeňte se zúčastnit pondělního workshopu: Životopis a motivační dopis. Koučka Tereza Valášková vám poradí, jak vašemu příběhu dodat potřebný šmrnc. Naučte se ukázat, jak můžete přispět svou osobností a jaké mají vaše zkušenosti přidanou hodnotu v 15:00. Akce proběhne online a kapacita je omezená, tak se nezapomeňte zaregistrovat.

V pondělí také na Vysoké škole ekonomické (VŠE) začíná Maraton psaní dopisů. Prostřednictvím organizace pro lidská práva Amnesty International můžete pomoci lidem, kteří se stali obětmi bezpráví. V mnoha zemích jsou neprávem vězněni advokáti, novináři, aktivisté i běžní občané. Účelem akce je napsat co nejvíce dopisů a vyjádřit tak apel na vlády a úřady v těchto státech. Podílet se můžete vhozením dopisu do schránky, která bude od pondělí do pátku 16. prosince v Italské budově.

Vedle toho si od 18:00 v RB211 můžete vyslechnout odbornou přednášku Evropský projekt: jak dnes funguje? nebo v žižkovském kampusu navštívit setkání VŠE Family Business Club pořádané Centrem pro rodinné firmy na VŠE. Diana Blažková z oděvní společnosti se značkou módy BLAŽEK povypráví o svých zkušenostech a vysvětlí, v čem tkví tajemství úspěchu rodinného podnikání.

Pondělí je nejnabitějším dnem tohoto týdne. Chcete-li se před vánočním shonem a následným zkouškovým obdobím více uvolnit, navštivte Deskoherní večer s All Arts Clubem. Příležitost poznat nové lidi i hry dostanete v 18:30 v Geekárně. Zúčastnit se však může jen deset zájemců, tak se neváhejte přihlásit.

Úterý 13. prosince

Nadšené výtvarníky jistě potěší úterní Macramé workshop. Účastníci se naučí vázání jednotlivých uzlů a poté je využijí pro vlastní tvorbu. Na konci workshopu si každý odnese svůj hotový drhaný výrobek – tentokrát v podobě vánoční dekorace a svícnu. Rádi tvoříte? Chybí vám ozdoba na vánoční tabuli? Sháníte originální dárek? Přijďte v 17:00 do Kulturně komunitního centra Horní Počernice.

Středa 14. prosince

Už ve středu se můžete jít výhledem na vánoční Prahu pokochat na Střechu Radost, která rovněž oblékla adventní šaty. Zastavte se po škole na svařák, horký mošt nebo medovinu. Otevírací doba je od středy do pátku vždy od 16:00 do 21:00 a od soboty do neděle od 13:00 do 21:00. Návštěva Adventu na Střeše Radost se po náročných dnech posledního týdne semestru vyloženě nabízí.

V Klementinu ve středu od 10:00 své brány otevře Vánoční jarmark a knižní bazar. Akce nabídne prodej vánočních dekorací i komentované prohlídky Křižovnických chodeb a Zrcadlové kaple. K vánoční atmosféře přispěje koncert dětského sboru Prážata.

Čtvrtek 15. prosince

Čtvrtek ve svém pestrém programu nabízí například vánoční promítání filmu na VŠE. V rámci poslední akce zimního semestru promítne debatní klub Econse v RB 210 film Don’t look up, aneb K zemi hleď. Akce začíná v 18:00 a po filmu je naplánovaná krátká debata. Kapacita omezena není.

Pakliže se chcete i na konci semestru účastnit událostí spíše vzdělávacího rázu, mohla by vás zaujmout přednáška Evropská investiční banka jako důležitý hráč při podpoře investic v zemích EU. Přijďte si ji vyslechnout v 15:00 do SB 238.

Ve čtvrtek ve 12:45 svůj výzkum představí Rustam Jamilov z univerzity v Oxfordu. Téma přednášky pořádané v rámci programu Research Seminar Series in Economics je The Regional Keynesian Cross. Pokud vás zajímá měnová politika, přijďte do RB 437.

Pátek 16. prosince

Na závěr týdne se můžete v 18:30 vydat do tajuplných Stínadel. Komentovaná prohlídka vás zavede do někdejší chudinské čtvrti Na Františku a dozvíte se, co spojuje Karla Hynka Máchu s Janem Tleskačem a Vonty z foglarovských knížek. Vstupenky si musíte předem zarezervovat.

V pátek můžete také navštívit řadu divadelních představení, jako například Třináct u stolu v Divadle Lucie Bílé od 22:00 či Úhlavní přátelé ve 20:45 v Komorním divadle Kalich.

Mohlo by vás zajímat: