Týdenní přehled akcí: Posnídejte s děkanem a naučte se citovat

10. 4. 2023 | | Studentský život, Zprávy ze školy FAA2008C-CE5A-42FF-B7F5-DE5F3C70DD40

Je tady devátý týden semestru a spolu s ním už tradiční přehled akcí. Zpříjemněte si učení zajímavou přednáškou, poseďte u snídaně s děkanem nebo si zajděte do restaurace popovídat s doktorandy.

Úterý 11. dubna

V úterý si určitě nenechte ujít přednášku Katedry mezinárodních ekonomických vztahů a Centra asijských studií na Fakultě mezinárodních vztahů na téma Exportní a investiční příležitosti v Mexiku a Karibiku. Přednášet bude Lucie Kubová z CzechTrade Mexiko. Jedná se o pátou přednášku ze série Exportních večerů, které přinášejí originální pohledy odborníků z praxe na vybraná témata. Zúčastnit se mohou studenti Vysoké školy ekonomické (VŠE), ale i absolventi nebo široká veřejnost. V takovém případě je ale nutné se zaregistrovat nejpozději den před konáním přednášky na adrese stuchliz@vse.cz. Akce se koná online přes Microsoft Teams od 18:00 do 19:30.

Své virtuální brány tento týden otevře francouzsko-český program MBA. Zájemci o studium programu MBA Master Management et Administration des Entreprises se mohou na Den otevřených dveří těšit v úterý od 17:00 online na platformě ZOOM. Online prezentace bude k vidění přes MS Teams a uchazeči se mohou připojit přímo zde.

Středa 12. dubna

Studenti Fakulty podnikohospodářské budou mít ve středu příležitost popovídat si přímo s děkanem Jiřím Hnilicou, a to u snídaně v RB 438 od 9:00. Mluvit se bude o dění na fakultě. Můžete tak dát najevo, co se vám líbí a co byste naopak rádi změnili. Pokud máte nějaké postřehy o své fakultě, neváhejte se zastavit na kus řeči!

Pokud nestihnete snídani, nezoufejte. Můžete navštívit přednášku Davida Minora Open science/open data: what are the implication for the world at large? Bude se zabývat problémem dostupnosti dat pro vědecký výzkum a jeho důsledky. Pokud vás toto téma zajímá, přijďte v 16:15 do SB 309.

Čtvrtek 13. dubna

Zajímá vás strategické rozhodování a teorie her? Zkuste si poslechnout přednášku profesora Martijna van den Assema z Amsterdamu. Bude prezentovat svůj výzkum na téma High-Stakes Failures of Backward Induction od 12:45 v učebně RB437.

Pokud zrovna zápasíte s bakalářskou prací a nejste si jisti, jak správně citovat, je tento seminář pořádaný knihovnou VŠE přímo pro vás. Přednáška Práce s odbornými texty: četba, parafráze a knihovna Zotero je zaměřena na práci se zdroji, vytváření parafrází a v neposlední řadě využívání citačního manažeru Zotero. Bude se konat od 12:45 do 14:15 v Klubu knihovny na Žižkově.

Uvažujete o doktorském studiu na Fakultě informatiky a statistiky (FIS)? Přijďte ve čtvrtek v 18:00 do restaurace SOU100 na Žižkově, kde proběhne neformální setkání doktorandů z FIS se zájemci o studium. Kromě dobrého jídla a pití zde na vás čeká mnoho užitečných informací – například o průběhu přijímacího řízení nebo o náročnosti doktorského studia na FIS z pohledu absolventů.

Ve čtvrtek od 10:00 pořádá Fakulta financí a účetnictví workshop pro studenty doktorského studia a začínající akademické pracovníky Jak napsat a prezentovat vědecký článek. Na workshop je nutné se předem přihlásit, kapacita je omezena. Pokud vás zajímá jak má vypadat struktura článku nebo jaký účel plní jeho jednotlivé části, nenechte si to ujít.

Mohlo by vás zajímat: