Týdenní přehled akcí: přihlášky na výměnné pobyty a Matějská pouť

18. 2. 2018 | | Studentský život, Zprávy ze školy Startup Festival xPORT

Letní semestr je sice na ekonomce v plném proudu, i tak nadcházející týden nabídne několik zajímavých akcí. Bakaláři mají poslední možnost se přihlásit na výměnné pobyty, ostatní mohou v rámci cestovatelské horečky zajít na přednášku o Faerských ostrovech nebo si vyzkoušet různá řemesla na Novoměstské radnici. Kromě toho se chystá přehlídka Pána prstenů i seminář o zločinech komunismu.

Pondělí 19. února

Snad každý se už během svého studia setkal s nutností napsat nějakou seminární práci. Pokud si ale nevíte rady s vyhledáváním zdrojů, pomoci vám může seminář Kde hledat kvalitní informace pro seminární práce v Klubu knihovny na Žižkově. Začíná se v 16:15.

Úterý 20. února

Jste v bakalářském studiu a chcete strávit semestr na zahraniční škole? Nepropásněte možnost se na studijní výjezd přihlásit. Do 27. února musíte v InSISu podat elektronickou přihlášku. K té je třeba přidat ještě motivační dopis a životopis v jazyce, ve kterém chcete na zahraniční škole studovat. V březnu pak ucahzeče čeká jazykový test, výsledky řízení budou známy 14. 3.

Středa 21. února

Na VŠE nedávno vznikl Klub dokumentárních filmů s cílem přiblížit nejrůznější problémy dnešního světa. Jako první promítaný snímek si vybrali režiséra Jesseho Acevedeho Viva Cuba Libre o skupině raperů Los Aldeanos, kteří se potýkají s režimem. Začíná se v 19:45 v NB C, vstup je zdarma.

Baví vás řemeslné práce nebo jste si je vždycky chtěli zkusit? Možnost máte ve středu a ve čtvrtek vždy od devíti do sedmnácti hodin v prostorách Novoměstské radnice. V těchto dnech se tam totiž uskuteční další ročník festivalu řemeslných workshopů Řemesla živě. Vybrat si můžete vybrat z více než dvaceti workshopů od různých středních odborných škol, učilišť a řemeslníků. Většina je zdarma.

Čtvrtek 22. února 

Faerské ostrovy tvoří nenápadné souostroví mezi Islandem, Norskem a Velkou Británií. Podmínky jsou tam drsné, obyvatel málo a příroda nedotčená. O tom a spoustě dalšího se dozvíte na přednášce Klubu cestovatelů s názvem Neobjevená krása Faerských ostrovů. Přednášet bude Jan Hadraba v NB A od 19:45.

Pátek 23. února

Fakultu financí a účetnictví čekají děkanské volby. Proběhnou v pátek od 10 hodin. Jako jediný kandidát svůj post obhajuje současný děkan Ladislav Mejzlík, a to na funkční období od 1. 4. 2018 do 31. 3. 2022.

Spolek Mladí demokraté pořádá společně se senátorem Tomášem Czerninem v pátek od 9 hodin přednášku na téma Zločiny komunismu. Vystoupí také historici Jan Kalous a Petr Blažek z Ústavu pro výzkum totalitních režimů nebo novinář a europoslanec Jaromír Štětina. Součástí přednášky bude i následná diskuze a promítání lotyšského filmu The Soviet Story. Celá akce se uskuteční ve Valdštejnském paláci, nutná je registrace na e-mailu info@mladidemokrate.cz. Kontrola registrací začíná v 8:15.

Pro fanoušky fantasy v BIO OKO připravili maraton filmové trilogie Pán prstenů. Začne v pátek ve 20 hodin a skončí až v sobotu nad ránem, proto je možnost v kině i přespat. Akce je součástí dětského festivalu Malé oči, proto bude celé promítání s dabingem. Studentská vstupenka na všechny tři filmy stojí 270 korun.

Sobota 24. února

O víkendu začíná 55. ročník Matějské pouti na pražském Výstavišti. Potrvá až do 15. dubna a na návštěvníky čeká okolo 115 tradičních i méně obvyklých atrakcí z Česka i zahraničí. O víkendu zaplatíte za vstup 30 korun, od úterý do pátku je vstup zdarma. Od úterý do pátku je otevřeno od 13 do 21 hodin, v sobotu a v neděli od 10 do 22 hodin, včetně svátků a prázdnin. V pondělí je areál mimo školních prázdnin a svátků uzavřen.

Tip na další týdny:

V sobotu 3. března se bude na Fakultě stavební Českého vysokého učení technického konat konference New Media Inspiration, která se letos zaměří na umělou inteligenci. Během dne se vystoupí se svými příspěvky největší odborníci na umělou inteligenci v České republice – jak z akademické, tak komerční sféry. Začátek je v 9 hodin.

Foto: archiv iListu

Mohlo by vás zajímat: