Týdenní přehled akcí: Přijďte do Likešovy auly na promítání filmu a poznejte jihovýchodní Asii

8. 5. 2023 | | Studentský život FAA2008C-CE5A-42FF-B7F5-DE5F3C70DD40

Dneškem začíná poslední týden výuky a my vám přinášíme poslední týdenní přehled akcí tohoto semestru. Nabídka aktivit je i tentokrát velmi pestrá. Vyrazit můžete za sportem, na filmový večer nebo na cestopisnou přednášku o končinách jihovýchodní Asie.

Pondělí 8. května

Začátek týdne se nese ve znamení sportu. V pondělí dopoledne odstartuje v areálu kolejí Jarov Sportovní den pořádaný spolkem Erasmus Student Network Vysoké školy ekonomické (VŠE). Proběhnou fotbalové, volejbalové či basketbalové turnaje. Akce ale není jen pro studenty na Erasmu. Vítáni jsou všichni, kdo si jen chtějí zpříjemnit státní svátek pobytem na čerstvém vzduchu. Případně můžete zasednout na tribuny a alespoň podpořit své kamarády. Začátek akce je naplánován na 10:00, registrovat se můžete zde.

I druhá z pondělních aktivit je ryze sportovního charakteru. Od 13:30 se v areálu Beachklubu Ládví uskuteční první Beachvolejbalový turnaj v dějinách spolku 4FIS. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích a pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny. I na tuto akci je potřeba se registrovat zde.

Úterý 9. května

Pro všechny hudební nadšence a kreativce si spolek All Arts Club připravil již 44. jam session. Akce spojuje všechny milovníky hudby, kteří hrají na všemožné nástroje a rádi si společně zazpívají známé i neznámé písničky. Zájemci, dorazte si v 19:00 do pražské hospůdky Kellyxír užít nezapomenutelný večer.

ÚterFilmový večer pořádaný Klubem přátel účetnictví je všemi očekávanou akcí. V 18:00 se Likešova aula promění v promítací sál, tentokrát bude ke zhlédnutí film Catch Me If You Can. Každý z účastníků navíc při vstupu obdrží popcorn a limonádu zdarma.

Středa 10. května

Zajímáte se o podnikání a láká vás práce ve světě startupů? Ve středu od 19:00 bude v atriu Rajské budovy Startup Festival, kde se můžete potkat se zástupci menších i větších startupů. Rádi s vámi proberou možnosti zaměstnaní. Program večera doplní různé přednášky, workshopy nebo panelová diskuze.

Čtvrtek 11. května

Ve čtvrtek začíná 28. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy, který na několik dní oživí holešovické výstaviště. Letošní ročník nese název Autoři bez hranic a reflektuje současný trend potírání kulturních, sociálních nebo politických hranic a bariér. Tak neváhejte a vyrazte na diskuze, setkání s literáty i na připravený doprovodný kulturní program. Rozhodně bude stát za to!

Chystáte se na cestu po jihovýchodní Asii a rádi byste si vyslechli užitečné rady? Nebo vás region jen zajímá? Právě pro vás si Klub cestovatelů přichystal přednášku s názvem Křížem krážem jihovýchodní Asií, kde vám prezentující představí ty nejlepší i nejhorší zážitky z vlastní cesty. Přednáška začne v 19:45 RB 210.   

Pátek 12. května

Studenti a absolventi VŠE, kteří jsou součástí rodinného podnikání a plánují v budoucnu převzít firmy svých rodičů, si mohou svůj páteční večer užít ve společnosti členů VŠE Family Business Clubu. Účastníci se s nováčky v oboru rádi podělí o rady a zkušenosti. Na akci se předem registrujte zde. Začátek je plánován na 18:00, místo konání bude upřesněno po registraci.

Neděle 14. května

Závěr týdne nabídne tradiční Karlínský street food festival, kde se i tentokrát představí tradiční i nezvyklí prodejci s širokou nabídkou moderní street food gastronomie. Doprovodný program v podobě muziky, akcí pro děti a mnoho dalšího příjemně zpestří celé odpoledne. Tak dorazte kdykoliv mezi 11:00 a 18:00 na Karlínské náměstí, předpověď počasí na celý den vypadá zatím slibně!

Mohlo by vás zajímat: