Týdenní přehled akcí: Přijďte fandit na Hokejovou bitvu

7. 11. 2022 | | Studentský život FAA2008C-CE5A-42FF-B7F5-DE5F3C70DD40

Zimní semestr už je za polovinou a osmý týden je nabitý k prasknutí. Mezi přednáškami a workshopy si můžete oprášit taneční kroky, vykřičet hlasivky na hokejové bitvě nebo vyslechnout debatu prezidentských kandidátů ve Vencovského aule.

 

 

Pondělí 7. listopadu

Prezentační dovednosti neodmyslitelně patří nejen ke studiu na vysoké škole. Pokud není prezentování jedna s z vašich silných stránek nebo se jenom chcete dozvědět několik tipů, jak svůj projev zlepšit, máte možnost v 18:30 RB 103. Klub mladých manažerů společně s Markem Hrkalem, autorem knihy Odprezentuj, si pro vás připravili workshop Prezentuj jako Bůh! Registrace není nutná a vstup je zdarma.

Fanoušci deskových her si večer mohou vychutnat Gaming deskové hry vol. 3, který pořádá spolek 4FIS. Noc plná zábavy je zdarma, nicméně je nutná registrace. Hrát se začíná v 18:00 v Geekárně a jedinou podmínkou pro vstup je dobrá nálada.

Úterý 8. listopadu

V Černínském paláci, který je sídlem Ministerstva zahraničních věcí (MZV) České republiky, bude od 14:45 probíhat XXIV. Diplomatický salon na téma rozvojové spolupráce a humanitární pomoci Česka. Akci pro vás pořádá Junior Diplomat Initiative. Těšit se můžete na hosty z MZV a Charity Česká republika. Na místo je nutné se dostavit již ve 14:30, sraz bude před vchodem do paláce. Vstup je zdarma, ale registrace na Facebook události je z kapacitních důvodů nezbytná. Nezapomeňte dodržet business formal dress code.

Pokud dumáte nad originálním večerním programem pro vás i vaši partnerku či partnera, máme řešení. Jedná se o Taneční večer na Vysoké škole ekonomické (VŠE). Od 19:45 se atrium Rajské budovy rozezní melodiemi exotických tanců. Taneční kroky si budete moci zopakovat rovnou ve třech termínech, konkrétně ještě 15. a 22. listopadu. Vstupné je zdarma, nicméně je nutná registrace. Pokud váš protějšek nestuduje na VŠE, nesmutněte. Zúčastnit se můžete i v případě, kdy je pouze jeden z dvojice studentem VŠE. Dorazit v páru navíc není podmínkou a podle aktuálních informací z webu události nyní mají značný převis singl tanečnice. Tak pánové, rozhodně neváhejte.

Paralelně s tanečním večerem bude v univerzitních prostorech probíhat ještě jedna událost. Klub cestovatelů VŠE vás zve na přednášku Argentina: Okouzlující země plná příběhů. Besedou vás provede vystudovaná hispanistka Aneta Psotová. Co všechno Argentina nabízí, se dozvíte v místnosti NB A od 19:45.

Středa 9. listopadu

Nejen členové politologického klubu, kteří událost spolupořádají, ocení debatu kandidátů na post prezidenta republiky přímo na půdě VŠE. Ekonomická debata bude probíhat od 18:00 ve Vencovské aule. S moderátorkou Emmou Smetana se určitě můžete těšit na čtveřici kandidátů ve složení Pavel Fischer, Marek Hilšer, Danuše Nerudová a Josef Středula. Pořadatelé dále čekají na vyjádření hnutí ANO.

18:00 rovněž odstartuje přednáška pod taktovkou spolku CUFR s titulem Trendy a budoucnost Cestovního ruchu. Přednášející Jiřina Jenčková se zaměří především na spojení technologií a lidského faktoru. Událost jistě proběhne na VŠE, místnost bude během týdne upřesněna. Nezapomeňte proto událost sledovat na Facebooku.

Klub investorů vás v 19:30 zve do RB 212, kde proběhne přednáška s Dušanem Šenkyplem působícím ve společnosti Pale Fire Capital. Název přednášky zní Jak tvoříme hodnotu v Pale Fire Capital? Příběh Aukra a dalších. Kromě vyprávění o resuscitaci Aukra se dozvíte, jak společnost tvoří hodnotu ve firmách, do kterých investuje. Vstup je bezplatný a není nutná registrace, pořadatelé však ocení potvrzení vaší účasti na Facebook události.

Čtvrtek 10. listopadu

Zapomeňte na průběžné testy, nejočekávanější událost osmého týdne proběhne ve čtvrtek ve Sportovní hale Fortuna. Ano, Hokejová bitva univerzit je tady! Již jedenáctý ročník ledové bitvy o hokejového krále Prahy startuje v 17:45 zápasem VŠE proti Univerzitě Karlově. Následuje utkání mezi Českým vysokým učením technickým a Českou zemědělskou univerzitou v 19:15. Lístky za 199 korun je stále možné zakoupit. Nebude chybět ani tradiční bohatý doprovodný program v podání krasobruslařek či v podobě soutěží ve fanzóně i na ledě. Pokud se chcete dostat přímo do kotle VŠE, využijte vchody 25-26.

Pátek 11. listopadu

Na závěr týdne se můžete zúčastnit Chytrého kvízu ve sportbaru Pubble na Žižkově. Hraje se v týmech o dvou až osmi hráčích a zápisné činní osmdesát korun na hlavu. Soutěží se o skvělé ceny a v průběhu večera se na výčepu můžete osvěžit až šesti pivy. Začátek akce je v 19:00.

Mohlo by vás zajímat: