Týdenní přehled akcí: Přijďte podpořit VŠE na Stavbu Pražské Májky

31. 3. 2019 | | Studentský život Majáles

Osmý týden semestru se ponese ve znamení Majálesu. Hned v pondělí odpoledne se bude konat Stavba pražské májky, která odstartuje majálesový měsíc oslav. Ve čtvrtek se pak můžete těšit také na Majáles contest studentských kapel. Kromě toho se dozvíte, jak hledat kouzelná místa na strávení romantické dovolené, jak bude vypadat Evropa po Brexitu, nebo jak dělat digitální marketing. Po roce se na naší školu vrací také Koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers.

Pondělí 1. dubna

Na rohu ulic Jungmannova a Vodičkova proběhne v čase od 12:45 do 14:00 Stavba Pražské Májky. Ta odstartuje majálesový měsíc, který vyvrcholí Pražským Majálesem v Letňanech. Přijďte na stavbu podpořit kandidáty za Vysokou školu ekonomickú (VŠE), krále Martina VŠEmohoucího a královnu Martinu, ať všem ukážeme, že VŠE je nejlepší! V téhle disciplíně zvítězí ta škola, která bude mít na místě nejvíc zástupců.

Katedra podnikání vás zve na přednášku s Bohumilou Christophovou, spolumajitelkou Christoph Trade. Dozvíte se, jaká úskalí přináší podnikání v rodinné firmě v oboru kosmetika. Konat se bude od 19:45 v místnosti RB 210.

Úterý 2. dubna

Jak správně citovat se dozvíte na semináři Centra internetových a knihovnických služeb (CIKS), který se bude konat od 9:00Klubu knihovny na Žižkově.

Klub studentů cestovního ruchu CUFR pro vás připravil přednášku s názvem „Amazing places: Kouzelná místa nejen v Česku“. Dozvíte se o kouzelných místech na strávení romantické dovolené a jak taková místa vyhledávat. Přijďte v 19:45 do RB 309.

Pokud uvažujete nad studiem double degree MBA programu v cizím jazyce na VŠE, přijďte na Den otevřených dveří francouzského programu MBA IFTG. Studiem tohoto programu můžete získat také francouzský státní diplom z Université Jean Moulin Lyon 3. Konat se bude od 17:00 v místnosti RB 546.

Středa 3. dubna

Studentský spolek 4FIS vás zve na přednášku „Gaming Talks vol.2: Jak si vydělat peníze hraním?“, která se bude konat v místnosti RB 212 od 18:00. Pozvání přijal Ondřej “OndwaK” Řepík, dlouholetý internetový tvůrce.

CIKS vás zve na další seminář, tentokrát s názvem „Kde hledat důvěryhodná data“. Dozvíte se, jak pracovat s licencovanými databázemi IMF eLibrary a OECD iLibrarya Passport. Seminář se bude konat od 11:00Klubu knihovny.

Po roce na VŠE opět zavítá swingový Koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. Začátek je ve 20:00 ve Vencovského aule. Předprodej vstupenek probíhá v Infocentru Nové budovy.

V rámci cyklu Absolventských střed se chystá přednáška s názvem „Digitální marketing pomocí Salesforce“. Přednášet budou Lea Harmady a Jan Malý ze společnosti Accenture. Přednáška se bude konat od 18:00 v místnosti RB 101.

Čtvrtek 4. dubna

Další akcí v rámci majálesového měsíce je Majáles contest studentských kapel. Vystoupí na ní tři středoškolské a tři vysokoškolské kapely, přičemž vítězové obou kategorií vystoupí koncem dubna na Majálesu. Začátek akce je v 18:00 v klubu Rock Café.

Institut strategického investování vás zve na pražskou konferenci z cyklu Free Market Road Show, která nese název „Co říká Vaše digitální stopa? – EU a UK po Brexitu?“. Představí se na ní Pavel Telička (Evropský parlament), Miroslav Singer (bývalý guvernér ČNB), Ondřej Vlček (Avast) a mnoho dalších. Jednotlivé přednášky se budou konat od 17:00 v místnosti RB 101.

Pátek 5. dubna

Na VŠE se po roce vrací také KPMG Data Festival. V prostorách atria Rajské budovy vás čeká veletrh zapojených firem z oblasti datové analytiky a business inteligence. Můžete se také těšit na aktuální trendy z oblasti práce s daty, přednášky, workshopy, panelové diskuze a interaktivní soutěž. Probíhat bude od 9:00 do 17:00.

Foto: archiv VŠE na Majáles

 

Mohlo by vás zajímat: