Týdenní přehled akcí: Připomeňte si Sametovou revoluci na Korzu Národní

14. 11. 2021 | | Studentský život korzo národní, Díky, že můžem, 17. listopadu, Sametová revoluce

Devátý týden zimního semestru ve středu zkrátí Den boje za svobodu a demokracii. Většina už má také po průběžných testech, proč si tedy tento týden trochu od učení neodpočinout. Státní svátek můžete začít Sametovým brunchem, projít se na Národní třídu, poznat Prahu na city game od CUFRu a den zakončit na jedné z panelových diskuzí. O víkendu zase (nejen) Prahu ovládne Festival francouzského filmu, kde bude uvedeno devět předpremiérových titulů a mnoho dalšího.

Pondělí 15. listopadu

Týden začne již druhým workshopem tanečních večerů tohoto semestru od 20:00 v restauraci Umbrella na Vysoké škole ekonomické (VŠE). V rámci nich si můžete zopakovat taneční kroky ještě před plesem. Obléct se stačí jako do školy, žádné podpatky, ale tenisky, maximálně sálové boty. Kvůli současným omezením je nutné, aby vždy jeden z páru předem vyplnil přihlášku.

Úterý 16. listopadu

V úterý si studentský spolek 4FIS spolu s KPMG nachystal workshop, kde se naučíte jak správně programovat v Pythonu, i když nejste zrovna programátory. Od 18:30 začíná samotný workshop, od 20:00 následuje diskuze. Vyzkoušíte si vypracovat ukázkovou úlohou pod vedením zkušeného odborníka Romana Kocha, který v současné době vystupuje jako Director Management Consulting v KPMG. Během diskuze se jej a jeho kolegů můžete zeptat na vše, co vás jen zajímá. A pozor, kapacita je omezená na 30 osob, nezapomeňte se proto zdarma zaregistrovat zde.

Středa 17. listopadu

17. listopad je státním svátkem, kdy si připomínáme Den boje za svobodu a demokracii. Sdružení Díky, že můžem, které se snaží přiblížit události tohoto dne různým akcemi, již tradičně pořádá Korzo Národní. To se od rána promění v otevřenou galerii plnou uměleckých instalací, tématem letošní akce je „Svoboda volby?“. V 17:11 zazní ikonická modlitba pro Martu, v Obýváku Václava Havla proběhnou diskuze se zajímavými osobnostmi a Deník N i Respekt pořádají panelové diskuze, například na téma společenské angažovanosti mladých lidí nebo aktuálního dění v Bělorusku. Pokud nebudete moc na Národní třídu dorazit osobně, můžete svůj vzkaz napsat virtuálně a Díky, že můžem položí v přímém přenosu svíčku na pietní místo za vás. Pro více informací sledujte facebookovou událost.

Pokud chcete začít vzpomínat již od začátku týdne, na Spotify najdete od sdružení tradiční Sametový playlist a můžete si objednat Sametový brunch. Koupí každého brunche totiž darujete jednu porci potřebnému seniorovi, kterému bude jídlo zdarma dovezeno až domů. A vy si přitom tento výjimečný den zpříjemníte hned od rána!

Pokud máte pocit, že Prahu stále pořádně neznáte, Klub studentů cestovního ruchu si připravil city game S Cufrem do minulosti. Přihlásit se můžete buď jako maximálně čtyřčlenná skupina, nebo jako jednotlivec a tým vám bude sestaven. Nezapomeňte se však do pondělí 15. listopadu do 20:00 registrovat zde. Začínat se bude v 11:00 na Albertově (pod schody).

Čtvrtek 18. listopadu

Od čtvrtka až do středy 24. listopadu probíhá 24. ročník Festivalu francouzského filmu. Kromě některých klasik zde bude uvedeno i devět předpremiérových titulů, mezi nimi například psychologická kriminálka Milenci od režisérky Nicole Garcia. Na festivalu také představí  jeden ze svých režisérských počinů Charlotte Gainsbourg, známá dcera Serge Gainsbourga a Jane Birkin, kdy se rozhodla dokumentovat své rozhovory s matkou a přiblížit její osud světu. Festival probíhá nejen v Praze, zúčastní se také Brno, České Budějovice, Hradec Králové a Ostrava.

Od 19:45 promluví cestovatel a fotograf Petr Kopal o svém čtyřletém putování po světě, kdy žil několik měsíců sám v Asii a obytňákem jel z Kalifornie až na Kostariku. Přednášku, kterou pořádá Klub cestovatelů VŠE, s názvem Slow travel aneb cesta kolem světa za 4 roky proběhne v NB A na VŠE v areálu na Žižkově a dozvíte se v ní mimo jiné i to, jak si na takových cestách přivydělat.

Neděle 21. listopadu

V neděli se uskuteční od 12:00 v klubu Storm další Žižkovský blešák a to až do 17:00. Vstupné je zdarma, nakoupíte si oblečení od více než 25 prodejců a na místě nachystají své občerstvení GrillFreaks.

Foto: Díky, že můžem

Mohlo by vás zajímat: