Týdenní přehled akcí: Proběhne veletrh Šance nebo Slam Poetry

17. 10. 2021 | | Studentský život Praha_

Začíná pátý týden výuky a my vám opět přinášíme týdenní přehled akcí. Tento týden bývá zpravidla posledním před zahájením průběžných testů na Vysoké škole ekonomické (VŠE), proč tedy nerozběhnout své přemýšlení na jedné ze zajímavých debat týkajících se uplynulých voleb. Můžete se také zastavit na veletrhu Šance, který vám pomůže s vaší kariérní budoucností a víkend završit na Karlínském street food festivalu.

Pondělí 18. října

Nejen pro zájemce o mezinárodní vztahy si Asociace pro mezinárodní otázky připravila od 18:00 online debatu Česká zahraniční politika – kam dál po volbách?. Jaké může být směřování nové vlády ve světě a jak ji ovlivní to, kdo se nakonec stane premiérem budou debatovat Vít Dostál a Pavlína Janebová.

Úterý 19. října

V úterý na VŠE začíná veletrh Šance/Chance a potrvá až do čtvrtka 21. října, každý den od 10:00 do 16:30. Můžete si na něm udělat představu o své budoucnosti a  kariérních možnostech. Veletrhu se totiž účastní přes 120 firem a institucí, budete si moct nechat zkontrolovat životopis, nebo soutěžit o hodnotné ceny.

Po roční odmlce opět proběhne tradiční studentský souboj v pití zvaný Gaudeamus Alkotour. Za každý drink nebo pivo dostanete žeton, který je potřeba vhodit do správného otvoru v hlasovací bedně a následně se přičtou body dané škole. Která škola vítězí, pak lze sledovat na obrazovkách a vyhlašuje je i moderátor. Letos je akce rozdělená na tři dny a vždy mezi sebou budou soutěžit dvě školy, v úterý od 20:00 se tedy VŠE utká s Univerzitou Karlovou. Vstupensky pro studenty stojí 180 Kč a více informací lze najít na stránkách.

Středa 20. října

Pro prváky, ale i všechny ty, kteří se chtějí seznámit, proběhne od 20:00 v El Mágicu Prvácká Afterpárty Fakultního Seznamováku. Jak je totiž uvedeno na události, seznamovacím kurzem nic nekončí, ale začíná.

Čtvrtek 21. října

Ve čtvrtek bude i náš studentský časopis iList mít stánek na veletrhu Šance. Zastavte se za námi si od 10:00 do 16:30popovídat o tom, co děláme nebo možnostech, jak se zapojit.

V mnoha zemích klesá volebním stranám obliba a Česká republika a Německo nejsou výjimkou. V rámci Česko-německého dne na Masarykově univerzitě proto proběhne od 9:00 konference věnována právě tomuto tématu s názvem Krize etablovaných politických stran ve střední Evropě? Akce bude ale přístupná například i pro pražské studenty díky přenosu přes platformu Zoom. Více o informací o registraci a programu se dozvíte zde.

Pátek 22. října

Víte, je praktický význam zásady právního státu pro fungování EU a co do této oblasti spadá? O tomto tématu bude diskutovat několik odborníků včetně například Věry Jourové, místopředsedkyně Evropské komise a komisařky pro Hodnoty a transparentnost, ve třech panelech v rámci konference Právní stát v Evropě. Ta proběhne na Masarykově koleji od 9:30, pro účast na místě je nutná registrace. Záznam bude ale také vysílán online formou na Facebooku a Youtube.

Sobota 23. října

Slam poetry se v poslední době těší velké oblibě. V tomto smíchovském se vám představí šestice nejlepších vystupujících v oboru s autorským program a zcela bez rekvizit. O vítězi večera navíc budete moc rozhodnout potleskem a body. Slam Poetry na Smíchově! proběhne od 19:00 Na Bělidle a vstupenka vyjde na místě na 200 Kč.

Neděle 24. října

Poslední den před průběžnými testy můžete zakončit něčím dobrým na Karlínském street food festivaluOd 10:00 do 18:00 zde bude k nalezení spoustu gastronomických zážitků, čeká vás také doprovodný program včetně hudby.

 

Mohlo by vás zajímat: