Týdenní přehled akcí: Procvičte si francouzštinu nebo si kupte nové číslo iListu

3. 4. 2022 | | Studentský život Pub kvíz, univerzitní kvíz, hospoda, lidi

Odpočiňte si od učení na nějaké z akcí, kterou vám přinášíme v následujícím přehledu. Pokud máte strach, že vaše jazykové znalosti nestačí, abyste zvládli závěrečnou zkoušku, můžete si svou francouzštinu procvičit na pondělním setkání a se spolužáky z Vysoké školy ekonomické (VŠE) se můžete díky vašim vědomostem pokusit dostat do meziunverzitního finále pubkvízu. Celý týden si také budete moci zakoupit nové číslo iListu jehož výtěžek poputuje na podporu Ukrajiny.

Pondělí 4. dubna

Nejdůležitější věc z celého týdne, nové číslo iListu, vychází právě v pondělí. Tentokrát je zaměřené na kulturu. Zakoupit si ho můžete v arálu na Žižkově vedle vstupu do menzy ve všední dny od 9:00 do 18:00 nebo na Jižním městě stejně tak. Kvalitní obsah není jediný důvod, proč byste si číslo měli zakoupit – celý výtěžek totiž poputuje do Fondu VŠE na podporu Ukrajinců.

Francouzský klub (FRAC) založený při VŠE  pořádá hned zkraje týdne již čtvrté setkání semestru, v rámci kterého si můžou studenti francouštiny procvičit svou konverzaci a samozřejmě poznat nové tváře. Uskuteční se od 18:00 v coworkingové místnosti IB316a na VŠE a tématem bude pro nás všechny dobře známá prokrastinace.

Kdo by neznal Alzu, leadera české e-commerce, která dosáhla rekordního obratu 45 miliard korun.  Co byla na cestě k rekordnímu obratu ta největší překážka, se kterou se musel e-shop potýkat? A kam má namířeno dál? Nejen takové otázky zodpoví v 19:45 v RB 101 v areálu VŠE na Žižkově v rámci besedy s názvem Cesta k 45 miliardám obratu a ještě dál její CEO Tomáš Havryluk. Akce je zdarma a veřejně přístupná, nezapomeňte se ale dopředu registrovat.

Úterý 5. dubna

V rámci „Večerů s FPH“ proběhne od 18:00 na VŠE (místnost bude ještě upřesněna po registraci) beseda s Kateřinou Cajthamlovou. Tu můžete znát jakožto moderátorku pořadu „Jste to, co jíte“. Její hlavní profesí je však psychoterapie. Akce je určena primárně pro absolventy vedlejší specializace Manažerská psychologie a sociologie, ale i ostatní mají šanci se zaregistrovat jako náhradníci na tomto odkazu.

V 18:00 také vystoupí Lukáš Trzaskalik, který pracuje jako Export Sales Director pro společnost PROMA REHA, v RB 210 na VŠE v rámci přednášky Exportní a investiční příležitosti v Latinské Americe. Přednáška je pořádána v rámci předmětu 2SE521: Regionální trhy v globální perspektivě, ale jsou vítáni všichni z VŠE i mimo ni. Pro návštěvníky, kteří nepůsobí na VŠE, je však nutná registrace nejpozději den předem na e-mailu stuchliz@vse.cz.

Většina soutěživých duší již navštívila nějaký pubkvíz. Když však tým studentů z VŠE  uspěje v tomto, může se v meziuniverzitním finále utkat s týmy z ostatních pražských škol. Tým pak své fakultě vyhraje Univerzitní pohár a sám pro sebe věci od Captain Morgan a Radegast. Toto úterý se navíc ve 20:00 v The PUB Praha 2 koná poslední kvalifikační kolo Univerzitního kvízu VŠE, takže se nezapomeňte přihlásit pod tímto příspěvkem. Startovné za hráče činí 80 korun.

Středa 6. dubna

Kdo by si rád zpestřil svůj týden kulturní událostí, může ve středu zajít Koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers od 20:00 ve Vencovského aule. Vstupenky na akci si můžete zakoupit v Infocentru VŠE každý všední den od 9:00 do 16:30 za 300 korun.

Ve 4. patře budovy Máj se v 19:00 uskuteční první meziuniverzitní podnikatelský networking s názvem Startup night, kde bude možné se setkat se studenty a absolventy pražských univerzit, zakladateli projektů i investory. Celá akce proběhne v angličtině, takže bude možnost si najít i mezinárodní kontakty a budovat svou obchodní síť. Může se zdát, že z večera budou těžit zejména ti, kteří mají nápady na nové projekty, může to být ale také příležitost stát se součástí zajímavých startupů. Podrobný časový harmonogram a registraci naleznete na stránce.

Pátek 8. dubna

V rámci předmětu Čínská ekonomika (2SE533) vystoupí online v 9:15 vedoucí zahraniční kanceláře CzechTrade pro severní Čínu, Jan Bejkovský, aby promluvil o Aktuálních obchodních a investičních příležitostech v ČLR. S tématem Číny má již mnohé zkušenosti, je také autorem knihy Čínský ekonomický systém. Zúčastnit se mohou všichni z VŠE i mimo ni, pro ty ale opět platí nutnost registrace předem přes e-mail stuchliz@vse.cz.

Foto: Univerzitní kvíz

Mohlo by vás zajímat: