Týdenní přehled akcí: rektorský sportovní den, ženy v podnikání a Majáles

23. 4. 2017 | | Studentský život, Zprávy ze školy Den s VŠE

Jedenáctý týden semestru nemusíte strávit jen v knihách a v očekávání testů. V pondělí se třeba dozvíte, jak vytěžit co nejvíce ze svých silných stránek. Ve středu si pak můžete odpočinout nebo zacvičit při rektorském sportovní dni.   A nezapomeňte, už jen do konce tohoto týdne můžete podávat přihlášky na bakalářské, navazující magisterské a MBA studijní obory na Vysoké škole ekonomické (VŠE).

Pondělí 24.4. 2017

Máte nápad na vlastní startup a rádi byste ho zrealizovali? Využijte školního Business akcelerátoru xPORT, který pro startupy nabízí inkubační program. Na vaše otázky se můžete přijít zeptat jeho členů do atria Italské budovy v prostoru mezi menzami. Akce začíná v 9 hodin.

Připadá vám, že žen, které se pouští do vlastního podnikání je jako šafránu? Přijďte si poslechnout vyprávění dvou úspěšných českých startupistek, které mohou nejen ženám dodat potřebnou odvahu k realizování svých podnikatelských snů. Vystoupí Hana Maryšková z Cakeland Cupcakes a Kristýna Kottová se svou módní značkou Veršatyl. Přednáškazačíná v 18 hodin v místnosti RB 213.

Cashflow klub na VŠE zve na pondělní večer Jana Mühlfeita, profesionálního školitele vrcholových manažerů, který také přes 20 let působil v Microsoftu. Jak objevit svůj potenciál a naplno ho využít se dozvíte od 19.30 ve Vencovského aule. Na akci je potřeba se registrovat.

V sídle KPMG Klub investorů na pondělí připravuje workshop. Jeho tématem bude řízení finančních rizik v bankách. Workshop se koná od 19.45 a přihlašování je možné do sobotního večera, 22. dubna.

Úterý 25.4. 2017

VŠE Toastmasters pořádají seminář na téma „Public speaking skills“. Ve skupinách si můžete procvičit své řečnické schopnosti na veřejnosti. Semináře probíhají každé úterý od 19.30 do 21.00 v místnosti RB 213. 

Centrum asijských studií na VŠE pořádá exportní večer na téma České firmy v Izraeli. Akce se koná od 18 hodin v RB 211.

Středa 26.4. 2017

Středa přinese rektorský sportovní den. Místo přednášek a cvičení tak VŠE nabídne svým studentům mnoho sportovních akcí. Připraven je florbalový i fotbalový turnaj, turistický výlet pro zaměstnance a studenty, sjezd řeky Sázavy a další. Seznam všech akcí najdete zde. Během rektorského dne budou uzavřeny knihovny i prodejna skript a ekonomické literatury. Otevřená bude pouze zaměstnanecká menza od 11 do 13 hodin.

Klub přátel účetnictví pořádá konferenci na téma kriminalita, falšování a účetní skandály. Akce bude probíhat od 8.00 do 19.30 v Rajské budově VŠE. Je nutné se registrovat předem.

Čtvrtek 27.4. 2017

Katedra politologie FMV ve spolupráci s Velvyslanectvím USA pořádá přednášku s profesorkou Nancy Boswell. Tématem budou protikorupční opatření v USA. Přednáška spolu s následnou diskuzí bude v angličtině. Akce začíná v 9.15 v místnosti SB 228.

Centrum evropských studií na Vysoké škole ekonomické v Praze pořádá 9. Evropský den. Během něho bude probíhat diskuze ve dvou panelech na téma „Evropská unie a nový obchodní řád“. Důraz bude při diskuzi kladen zejména na obchodní sílu, akceschopnost a ambice Evropy ve světě. Akce začne v 15.30 v prostorách Akademického klubu. Nezapomeňte na registraci předem.

Pátek 28. 4. 2017

Na půdu xPORTu VŠE si můžete přijít poslechnout Simona Pianu, který působí jako viceprezident HR ve společnosti ADP. Akce je určena všem, kteří by se v budoucnu plánují stát úspěšnými lídry. Workshop je dvoudenní, začíná ve čtvrtek 27. dubna a oba dva dny bude probíhat od 18 hodin. 

Na téma Ekonomické dopady čínské iniciativy Nová hedvábná stezka pořádá další přednášku Centrum asijských studií. Začíná ve 12:45 v SB 112.

Sobota 29. 4. 2017

Pražské Letňany v sobotu ovládne 13. ročník Majálesu. Kromě známých tváří české hudební scény se tu představí i studentské kapely a každá z pěti univerzit bude lákat návštevníky do své zóny. Akci předchází tradiční poražení májky a průvod Králů a Královen, který začne dopoledne na rohu ulic Vodičkova a Jungmannova.

Neděle 30. 4. 2017

Do konce tohoto týdne je možné podávat přihlášky na bakalářské, magisterské a MBA studijní obory. Nezapomeňte si svou volbu dobře rozmyslet!

Mohlo by vás zajímat: