Týdenní přehled akcí: Rozhlédněte se po svých kariérních možnostech na veletrhu Šance

17. 10. 2022 | | Studentský život Týdenní přehled akcí (slider)

Přestože už se pomalu schyluje k průběžným testům, můžete si ještě dovolit nechat učebnice zavřené v šuplíku a trávit svá odpoledne příjemnějším způsobem. Pokud se chcete dozvědět více o aktuálních problémech jako energetická krize či protesty v Íránu nebo byste se raději odreagovali na hospodském kvízu či cestovatelských přednáškách, inspiraci načerpáte v následujícím článku.

Pondělí 17. října

Hned na začátku týdne pro vás EUROPEUM Institute for European Policy ve spolupráci s Fakultou mezinárodních vztahů (FMV) a s Centrem evropských studií Vysoké školy ekonomické (VŠE) pořádá debatu zabývající se otázkou členství západních balkánských států v Evropské unii. Téma se stalo ještě aktuálnější po ruské invazi na Ukrajinu. Mezi řečníky se objeví ředitel Centra evropských studií Othon Anastasakis, odborník na západo-balkánské země Josef Zrzavecký a výzkumná pracovnice Institutu Jana Juzová. Na akci It takes two to tango: What are the prospects for EU enlargement to the Western Balkans? vám přednášející v anglickém jazyce sdělí své postoje k problematice od 17:00 v místnosti NB 169 nebo online na facebookové stránce Centra evropských studií VŠE. Registrovat se můžete zde.

Klub cestovatelů VŠE pro vás tradičně organizuje přednášku s cestovatelskou tématikou. Tento týden spolu s Anetou Kovaříčkovou zavítáte do Kambodže – asijské země plné historických chrámů a tropických pláží. Přednáška nese název Kambodža: zapomenutá perla jihovýchodní Asie a začíná v 19:45 v místnosti NB A.

Milovníci filmu by si neměli nechat ujít letos první projekci filmového klubu Kampus Hybernská. V jeho prostorech vám režisérka Anastasie Serdyuk představí svůj dokumentární snímek Dlouhá cesta, se kterým v roce 2020 absolvovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Film se zabývá rodinnou historií autorky, její identitou a původem. Událost se vstupem zdarma bude zahájena rozhovorem s režisérkou ve 20:00.

Úterý 18. října

VŠE pořádá od úterý do čtvrtka vám již dobře známý veletrh Šance. V atriu Rajské budovy budete mít každý den od 10:00 do 16:30 příležitost poznat až 120 firem a institucí, a udělat si tak představu o svých kariérních ambicích a možnostech. Jak jste se mohli dočíst v našem předchozím článku, doprovodný program akce nabízí například konzultaci životopisu či soutěže o hodnotné ceny.

Pro jedince s podnikatelskými cíli připravuje Klub mladých manažerů anglický webinář 10 steps to becoming an entrepreneur. James Mayfield, CEO společnosti ResNexus, vám řekne vše o své cestě od neúspěšných IT firem až ke společnosti s milionovými obraty. K přednášce se můžete připojit online od 19:30.

Studenti Národohospodářské fakulty mají v úterý možnost lépe poznat své spolužáky na Kvízovém večeru. V Pivnici U Sadu se hráči budou scházet od 19:30, ve 20:30 započne utkání celkem osmi týmů v kvízu na všeobecné znalosti a po oficiálním ukončení ve 22:30 bude následovat afterparty. Poplatek za pětičlenný tým činí sto korun.

Jen málokomu unikly burácející protesty v Íránu, které začaly po zatčení a smrti studentky Mahsy Amini 16. září tohoto roku. Zjevnou příčinou její smrti bylo ubití mravnostní policií, jejíž hlavní náplní práce je kontrola správného zahalování žen. Desetitisíce lidí po celém světě poslední měsíc protestují za práva žen a proti tamnímu režimu. Debata s Respektem nese název Írán na prahu změny? a mezi jejími hosty naleznete íránoložku Zuzanu Kříhovou, která v zemi v době protestů pobývala, či Íránce žijící v Česku. Dvouhodinová akce odstartuje v 19:00 v Knihovně Václava Havla a moderovat ji bude redaktorka časopisu Respekt Silvie Lauder.

Středa 19. října

Pro všechny majitele fotoaparátu s touhou naučit se jej správně používat pořádá All Arts Club Photoworkshop s Alešem Ostrýtem. Zkušený fotograf vezme zájemce na procházku po Žižkově, během které se podělí o nasbírané tipy a triky. Na sraz před vchodem do Staré Budovy se dle organizátorů máte dostavit s fotoaparátem a dobrou náladou v 16:00. Kapacita je omezena na dvacet účastníků, tak se rychle registrujte zde.

Druhý kvíz tohoto týdne zároveň odstartuje druhý ročník akce Arts Quiz. V Prostoru 39 vaše šestičlenné týmy uvítají organizátoři ze Spolku studentů Arts managementu. Kvíz začne v 18:00, poplatek na osobu je padesát korun. 

O vlivech a dopadech energetické krize na vás a vaše okolí se můžete dozvědět více na přednášce Energetická krize jako ekonomické tornádo. Martina Hlavsová, Power & Utilities manažerka ve společnosti Ernst&Young, se bude mimo jiné zabývat jejími příčinami a důsledky. Událost připravuje Klub Mladých Manažerů od 19:00 v místnosti RB 435.

Příznivce pěších poutí a cestování nalehko zajisté zaujme zkušenost začátečnice v dálkovém trekkingu Nicolette Havlové. Na přednášce s názvem Poutí k branám Orientu se s vámi podělí o zážitky ze svého 104 dní dlouhého putování z rodného města Havířova až do samotného Istanbulu. Akci organizuje Klub cestovatelů VŠE a proběhne od 19:45 do 20:15 v místnosti NB A.

V rámci projektu Absolventské středy můžete také navštívit hybridní přednášku „Data science – co a k čemu to je?“. Senior Data Scientist ze společnosti PROFINIT Jan Hučín, který se zabývá analýzami dat v oblasti financí, posluchačům přiblíží obor data science v 18:00 v RB 211. Na přednášku, kterou zaštiťuje Fakulta informatiky a statistiky, je nutné se předem registrovat.

Neděle 23. října

Zakončete sychravý týden teplou polévkou z Karlín Marketu. Na výběr jich bude hned několik, jelikož se zde od 11:00 do 18:00 koná Karlínské polívkování. Široký výběr bude obsahovat české klasiky jako zelňačku či bramboračku, ale i tradiční polévky jiných kultur. Na akci vystoupí kapela Lovesong Orchestra a DJ Hlava.

Mohlo by vás zajímat: