Týdenní přehled akcí: Valentýnské bruslení a severské filmy

10. 2. 2019 | | Kariéra, Studentský život valentýsnké bruslení

V pondělí začíná letní semestr, ale nezoufejte, stále si můžete užívat. Nebo začněte třeba tím, že se přihlásíte na Erasmus a o víkendu se odměňte soutěží v přípravě kávy.

Pondělí 11. února

Začíná výběrové řízení na zahraniční výměnné pobyty pro studenty magisterského studia. Pokud chcete už zimní semestr 2019/2020 strávit mimo Česko, podejte do pátku přihlášku přes InSIS.

Úterý 12. února

Redaktorka Respektu Andrea Procházková bude v Knihovně Václava Havla od 19 hodin debatovat o nenávistných vzkazech, výhrůžkách a slovních útocích, kterých je dnes internet, zejména sociální sítě, plný. Diskuse se bude zabývat i případem dvou mužů nedávno odsouzených za takové komentáře a tím, jaké následky mohou uživatelé za podobné příspěvky nést.

Středa 13. února

Po zimní pauze se na Náměstí Jiřího z Poděbrad vrací farmářské trhy. Budou se konat každý týden, vždy od středy do soboty. Tentokrát navíc ještě více ekologicky – od letoška jsou kompletně bez plastů.

Pokud nevíte, v jaké oblasti byste se chtěli po škole profilovat, přijďte na akci AIESECu Vyzkoušej 5 pozic během 60 minut. Během hodiny si u stánků pěti různých společností zkusíte, jaké úkoly denně plní zaměstnanci v HR nebo ve financích, a zároveň se můžete přítomných odborníků zeptat na všechno, co vás zajímá. Dorazte ve 20 hodin do školy.

Čtvrtek 14. února

U příležitosti svátku zamilovaných na letenském kluzišti pořádají Valentýnské bruslení. Hudební doprovod doplní vystoupení kouzelníka Richarda Nedvěda, párové soutěže nebo fotokoutek. Celá akce začíná v pět hodin odpoledne.

Devátý ročník festivalu Severská filmová zima začíná Kině Lucerna. První film, Heavy Trip, promítají od 18 hodin. Festival potrvá až do příštího úterý. Lístky si můžete koupit zde.

Sobota 16. února

Baví vás poezie, obzvlášť ta experimentální? Pak přijďte v 19 hodin do Cafe Soutterain, kde vás během akce s názvem Architecture od Poetry čeká nejen netradiční kombinace poezie a hudby, ale i dalších uměleckých odvětví jako performance art nebo vizuální tvorba. Vstup je zdarma.

Kávoví nadšenci si o víkendu přijdou na své. V Pragovce se konají hned dvě soutěže: Barista roku a Brewers Cups. Kromě kávy z několika pražíren a jídla bude součástí akce workshop mixologie kávy a alkoholu. Vstupné na oba dny stojí dohromady 350 Kč.

Neděle 17. února

Spolek Malostranský hřbitov pořádá komentovanou prohlídku Malostranského hřbitova na Smíchově. Na místě původně určeném pro morové oběti je pochováno mnoho osobností české kulturní scény 18. a 19. století. Prohlídka je zdarma a není třeba se na ni registrovat, bude se ale konat pouze za příznivého počasí.

Foto: Praha sportovní

Mohlo by vás zajímat: