Týdenní přehled akcí: volejbalový turnaj a tancování ve vestibulech pražského metra

21. 5. 2017 | | Studentský život, Zprávy ze školy Pražský hrad

Zkouškové období je v plném proudu. V průběhu následujícího týdne se můžete odreagovat na volejbalovém turnaji, který pořádá Centrem tělesné výchovy ve spolupráci s KPMG. Kromě toho se můžete těšit na seminář o mluvení na veřejnosti s klubem VŠE Toastmasters. Mnoho dalších zajímavých akcí proběhne také v centru Prahy. Ve středu se bude například tancovat v několika vestibulech pražského metra v rámci události Tanec v metru.

Pondělí 22. května

V pondělí proběhne v Centru Paraple od  17:00 beseda s moderátorem, muzikantem a hercem Markem Ebenem. Vstup na akci je zdarma a není potřeba registrace.

Dále je připravena přednáška s českým filozofem a biotronikem Tomášem Pfeifferem na téma Setkání s biotronikou. Pokud rádi filozofujete, můžete přijít na diskuzi o otázkách a záhadách lidského života. Akce začíná v 17:00 v Praze 1 v ulici Soukenická 21.

Úterý 23. května

Nemáte zatím plány na úterní večer? Pak si můžete přijít vyzkoušet mluvení na veřejnosti v semináři Public Speaking Skills se zkušenými řečníky z klubu VŠE Toastmasters. Akce probíhá v místnosti RB 213 od 19:30.

Středa 24. května

Centrum tělesné výchovy a sportu pořádá ve spolupráci s KPMG 14. ročník volejbalového turnaje smíšených týmů.  Akce se koná ve Sportovním areálu SK Meteor Praha. Začíná se v  8:00 registrací jednotlivých týmů. Týmy se mohou přihlašovat na adrese bosticka@vse.cz, kde uvedou seznam hráčů, jejich ID, InSIS studenta, název a úroveň týmu.

Dopravní podnik hlavního města Prahy pořádá ve středu akci Tanec v metru 2017. Roztančeno bude hned šest vestibulů ve stanicích Hradčanská, Malostranská, Můstek B, Budějovická, Hlavní nádraží a Florenc C. Akce probíhá od 13:00 do 22:00. Přijďte si i vy zatančit známé, neznámé tance a zlepšit si tak náladu!

Čtvrtek 25. května

Ve čtvrtek se bude v Praze na Náměstí Jiřího z Poděbrad konat výstava Asie vzdálená a blízká. Představena bude kultura Vietnamu, Indonésie, Jižní Korey, Tchaj-wanu a Japonska. Cílem je zapojit českou společnost do vzájemného poznání a pochopení kultur. Akce začíná v 10:00 a vstupné je zdarma.

Pátek 26. května

Máte rádi umělecké galerie? Po vzoru berlínského Gallery Weekendu se na celý víkend otevírají dveře vybraných pražských galerií. Těšit se můžete na volný vstup například do Obecního domu, Galerie Černá Labuť nebo do Atria na Žižkově.

Sobota 27. května

V sobotu proběhne na Letné již druhý ročník festivalu Na výšinách open air. Těšit se můžete na české i zahraniční kapely různých žánrů z řad začínajících hudebníků i profesionálů. Akce probíhá od 10:00 do 22:00. Vstup na akci je zdarma.

Mohlo by vás zajímat: