Týdenní přehled akcí: VŠE slaví 70. narozeniny

24. 4. 2023 | | Studentský život, Zprávy ze školy Týdenní přehled akcí (slider)

Poslední dubnový týden, kdy ještě zůstaneme za kamny vyčkávat teplé dny, než se přehoupneme do května – měsíce lásky, plného rozkvetlých stromů. Pro spoustu z vás je to nicméně prach obyčejný týden jako každý jiný. Pro Vysokou školu ekonomickou (VŠE) se však jedná o velice zásadní týden. V tomto týdnu totiž letos oslaví 70. let své existence. Těšit se můžete na pestrý program spojený s Rektorským sportovním dnem.

Pondělí 24. dubna

V pondělí se můžete zúčastnit panelové diskuze, kterou pořádá Institute of Strategic Investments. První panel s názvem Co bude s inflací? Je krize před námi nebo za námi? se bude věnovat inflaci, očekávanému vývoji úrokových sazeb a hospodářskému růstu v České republice (ČR). Diskuze bude probíhat v učebně RB 101 od 17:30. Setkat se zde můžete s odborníky ze soukromé i veřejné sféry, jejichž jména a podrobnější informace naleznete na facebookové stránce. Na ni volně naváže druhý panel AI – jak ovlivní business a naši společnost, jež začne v 19:30. Více informací k druhému panelu zde.

Chcete-li se přiučit, jak se pohybovat ve světě firemní etikety, nezapomeňte dorazit na přednášku Klubu mladých manažerů Svět firemní etikety, kterou povede Daniel Šmíd – autor podcastu Jemný Pán a bestselleru Smart Casual. Dozvíte se například něco o obecných zásadách stolování, kdo podává ruku jako první nebo jaký dress code platí pro určité druhy meetingů. To vše v RB 104 od 18:00.

Pokud byste chtěli podpořit talentované studenty VŠE, zavítejte na vernisáž nultého ročníku soutěže UmímeVŠE. Díla budou vystavená v Atriu Rajské budovy od 18:00. Po vernisáži bude následovat Stand – up comedy v Umbrella Pizza Baru od 19:30. Místa na Stand – up Show jsou omezená, a proto je nutné se registrovat předem na tomto odkazu. Více informací o akci najdete zde.

Na Fakultně managementu (FM) v Jindřichově Hradci se uskuteční v pořadí již druhý FIFA turnaj. Turnaj bude zahájen v Dvorany FM v 16:45. Registrovat se můžete na tomto odkazu nebo na Facebookové stránce události.

První české univerzitní sesterstvo Alfa Fí působící na FM v Jindřichově Hradci pořádá Alfa Bazar – charitativní prodej oblečení, jehož výdělek putuje do Klubu cystické fibrózi. Bazar se uskuteční v Krafferově zahradě v Jindřichově Hradci od 14:00 do 18:00. Oblečení lze zaplatit pouze hotovostí.

Úterý 25. dubna

Fakulta mezinárodní vztahů si na úterý připravila další ze série Exportních večerů, tentokrát na téma Exportní a investiční příležitosti spojené s expanzí africké střední třídy. Hostem bude Tereza Němečková – spoluautorka knihy Měnící se tvář Afriky – působící v Centru pro studium Afriky a na Metropolitní univerzitě Praha. Přednáška proběhne v RB 210 od 18:00. Odkaz na událost zde.

Váháte-li stále, jaký magisterský program zvolit, možná vás přesvědčí Informační snídaně s informačním managementem, které je určená pro zájemce o studium Informačního managementu. Tento magisterský program je zaměřen na řízení informatiky, optimalizaci, inovace, informační bezpečnost a další manažersky významné prvky spojené s informatikou. Na neformálním setkání v NB 473 od 9:00 do 10:30 si můžete pochutnat na kávě, zákusku či chlebíčku a zeptat se na cokoli, co vás k programu zajímá.

Středa 26. dubna

Středa je VŠE Big Day. Studentům tento velký den odpustila výuku – přijďte proto oslavit její narozeniny na kampus na Jarově. Těšit se můžete na tradiční souboj fakult v zábavných disciplínách, na koncerty kapel, food trucks či beerpong. Chybět nebude ani krájení velkého dortu. Zároveň jde o skvělou příležitost, jak poznat studentské spolky, které si pro vás připravily stánky. Party vypukne v 16:00 a bude pokračovat až do nočních hodin. Celý program naleznete na webové stránce.

Pokud byste před oslavou chtěli nějak aktivně vyplnit volný den, můžete se připojit k turistické vycházce pořádané Centrem tělesné výchovy a sportu a Fakultou informatiky a statistiky (FIS). Vyrážet se bude v 9:00 z nádraží v Říčanech. Cílovou destinací jsou koleje na Jarově. Detailnější rozpis trasy dlouhé sedmnáct kilometrů najdete zde.

Jestliže vás procházka nezaujala, Fakulta financí a účetnictví nabízí alternativu – turistický výlet na Hřebeny (Brdy). Sraz je v 9:05 na zastávce Baně (Zbraslav), kam můžete jet autobusem 129 ze Smíchovského nádraží. Připojit se však můžete kdekoliv po cestě. Na výlet je nutné se registrovat. Přihlašovací formulář je k dispozici zde.

Čtvrtek 27. dubna

Pořád nevíte, jak má správně vypadat citace? Nebo byste se chtěli naučit s citačním manažerem Zotero? Právě pro vás připravil Klub knihovny na Žižkově otevřené konzultace Citační Pop-Up. Schůzky budou probíhat v době od 10:00 do 14:00 online prostřednictvím MS Teams. Pro více informací klikněte na odkaz na událost.

Ve čtvrtek bude VŠE hostit přednášku profesora Stephena Satchella z Cambridgeské univerzity na téma Style Investment and the Theory of Characteristics.Přednáška se uskuteční v RB 437 od 12:45. Předchozí registrace není nutná. Chcete-li se dozvědět více, navštivte webovou stránku události.

Z Cambridgeské univerzity je i Dušan Kunovský – zakladatel společnosti CENTRAL GROUP a.s. Ten bude na VŠE přednášet o rezidenčním trhu v Praze a řešit otázku, jaké budou ceny bytů. S panem Kunovským se můžete potkat v RB 101 v 18:15. Facebooková událost zde.

Pokud se už nemůžete dočkat, až po zkouškovém vyrazíte za odpočinkem, ale stále se rozmýšlíte, kam zamíříte, možná vám rozhodování usnadní přednáška od Klubu cestovatelů VŠE. Raja Ampat: Ráj v srdci korálového trojúhelníku se bude konat v RB 213 od 19:45. Víc důvodů, proč navštívit zrovna Raja Ampat, se můžete dočíst na Facebookové události.

Pátek 28. dubna

V pátek se můžete zůčastnit jednodenní online konference Czech Valuation Forum, kde se budou probírat témata z oblasti oceňování podniků. Celkový program lze najít zde. Konference je zdarma po předchozí registraci. Akci začne v 9:00.

Kdybyste náhodou zapomněli, pátek je také poslední den, kdy je možné odevzdat kvalifikační práce pro obhajoby v květnu a červnu.

Neděle 30. dubna

Hrajete rádi volejbal? Máte dostatek hráčů, abyste složili tým, a chcete si zasoutěžit? Pak se zaregistrujte do historicky prvního 4FIS beach volejbalového turnaje. Hráči budou rozděleni do dvou kategorií – začátečníci a pokročilí. Kompletní pravidla přihlášení naleznete zde. Turnaj se odehraje v Beachklubu Ládví na Praze 8 a pro hráče je rezervovaný čas od 10:00 do 14:00. Pro vítěze turnaje si 4FIS připravil hodnotné ceny.

Do neděle se můžou zájemci přihlásit do navazujícího magisterského studia pro akademický rok 2023/2024.

Mohlo by vás zajímat: