Týdenní přehled akcí: z festivalu start-upů rovnou na VŠEFEST

23. 9. 2018 | | Studentský život všefest

Druhý týden výuky s sebou přináší našlapaný program akcí, a to nejen na půdě ekonomky. Po přednáškách a diskuzích na startupového festivalu se můžete připojit k VŠEFESTU, který se bude konat ve venkovních prostorách jarovských kolejí.

Pondělí 24. září

Na začátku týdne můžete vyrazit do Městské knihovny na promítání filmu, jenž byl zveřejněn k padesátému výročí událostí roku 1968. Film s názvem Jan Palach se zde bude promítat od 19:00. Na místě se můžete setkat a diskutovat se samotným režisérem Robertem Sedláčkem. Více informací naleznete na Facebooku či webu knihovny.

Úterý 25. září

Úterní večer můžete strávit na půdě ekonomky a navštívit přednášku Klubu bankéřů. Od 19:45 zde bude na téma Monetární unie a Euro vystupovat Petr Mach, ekonom a bývalý poslanec Parlamentu Evropské unie. Kromě teoretických předpokladů fungování měnové unie se bude zabývat otázkou přijetí eura Českou republikou. Na akci není potřeba registrace ani vstupné.

Středa 26. září

Středeční den bude na ekonomce probíhat v duchu start-upů. xPORT Business Accelerator VŠE totiž v prostorách Rajské budovy pořádá Rohlik.cz Startup Festival, který bude pro všechny zájemce zdarma dostupný po celý den od 9:00 do 18:30. Studenti i široká veřejnost se mohou zúčastnit přednášek, panelových diskuzí, one2one konzultací či workshopů. Bližší informace o programu a nutnosti registrace na jeho určité části naleznete zde.

Po festivalu se můžete přesunout na přednášku pořádanou v rámci řetězce přednášek Absolventská středa do RB2111. Přednášku na téma 50 odstínů stress managementu – techniky a tipy jak předejít vyhoření povede Jaroslav Petrů, profesní kouč a business poradce. Akce začíná v 18:00 a je nutné se zaregistrovat.

Ve středu se rovněž koná již třetí ročník VŠEFESTU, který se tradičně odehraje v kampusu jarovských kolejí. Bohatý program startuje od 14:15. V rámci hudební scény se představí celkem 6 interpretů, například Jakub Děkan nebo skupina Other Way. Kromě muziky se můžete těšit na přednášky konající se na vedlejší scéně, můžete navštívit stánky studentských spolků nebo se občerstvit a zdarma napít v prostorách festivalu.

Čtvrtek 27. září

Čtvrtek můžete věnovat návštěvě Národní galerie v Praze, která všem studentům do 26 let nabízí vstup do stálých expozic zcela zdarma.

Mohlo by vás zajímat: