Týdenní přehled akcí: Zajímavosti ze světa podnikání a kariéry na dosah ruky

11. 4. 2021 | | Studentský život online výuka

I když mnohým leze momentální situace spojená s pandemií na nervy, být doma nemusí být nuda. V našem týdenním přehledu akcí vám přinášíme tipy, jak se z pohodlí domova můžete zúčastnit kariérního veletrhu, diskuzního fóra se známými firmami nebo se dozvědět něco nového o podnikání.

Pondělí 12. dubna

Věda a technika prý není pro holky? Naopak! Důkazem je již devátý ročník akce Girls Day pod záštitou OSN. Slečny mají jedinečnou šanci seznámit se s prací v IT, telekomunikacích a plánování. Připraveny jsou workshopy s firmami jako například Škoda Auto nebo Vodafone, ale také inspirational talks se ženami z oboru informačních a komunikačních technologií. Letos se akce uskuteční mimořádně online 22. dubna, avšak přihlašování je možné pouze do 15. dubna, proto se nezapomeňte registrovat včas.

Úterý 13. dubna

Budoucí podnikatelé zbystřete  O cestě k podnikání, které má smysl vám bude vyprávět Martin Mates, co-founder úspěšné společnosti Econea, e-shopu s ekologickými a udržitelnými produkty. Jak se zakladatelům podařilo uvést k životu podnikání, jehož hlavním cílem není honba za profitem, jakým nástrahám čelili při zakládání e-shopu nebo jaký je jejich přístup k marketingu na sociálních sítích? To vše se dozvíte na přednášce organizované Klubem mladých manažerů od 18:00 na platformě Zoom.

Klub studentů cestovního ruchu CUFR zve na online přednášku pod názvem Obytné vozy jako aktuální trend v cestovním ruchu. Přednášejícím bude absolvent VŠE Tomáš Machálek, který po studiu odjel na Nový Zéland a později se stal jediným certifikovaným specialistou v ČR na tuto zemi v Cestovní kanceláři Go2. Během pandemie se podílel na vzniku online vyhledávače a srovnávače obytných vozů po celém světě. Od 20:00 se budete moci přes MS Teams dozvědět například jak fungují pronájmy obytného vozu po celém světě, jaké jsou oblíbené destinace pro dovolenou v karavanu a proč jsou v současné době obytné vozy tak populární.

Středa 14. dubna

Kariérní veletrhy v klasické prezenční formě, jak je známe z minulých let, se bohužel za současné situace konat nemohou. Veletrh iKariéra se tento rok uskuteční v online formě pod záštitou studentské organizace IAESTE, která zprostředkovává zahraniční stáže pro studenty a organizuje studentské akce na univerzitách. Na veletrhu najdete různé webináře, panelové diskuse a setkat se můžete i s různými firmami z několika oborů, kterých bude na akci přítomno až 160. Na veletrh je třeba se předem registrovat. Začíná se v 9:00.

Potřebujete vůbec banky? Na otázku zda vůbec potřebujeme banky v době, ve které platíme s Apple či Google Pay, investujeme s Robinhoodem a eura měníme s Revolutem bude odpovídat předseda představenstva České spořitelny Tomáš Salomon. Akce začíná v 17:00 přes Facebook Live.

Ve středu nesmíme zapomenout ani na tradiční Pubquiz, který organizuje studentský spolek 4FIS. Tentokrát se můžeme těšit na Fans edition, tedy na témata, která navrhovali sami fanoušci přes Instagram. Akce začíná ve 20:00 již tradičně prostřednictvím MS Teams a je nutné se předem registrovat.

Čtvrtek 15. dubna

Ve čtvrtek startuje dvoudenní akce zaměřená na mladé lidi ─ YouthSpeak Forum 2021. Dostanete příležitost prezentovat své nápady a projekty před zástupci firem, start-upů, neziskových organizací a veřejností. Hlavními tématy letošního fóra jsou udržitelnost, společenská odpovědnost a kvalitní vzdělávání. V rámci worshopů dostanou účastníci možnost tvorby projektů, z nichž nejlepší budou i odměněny. Akce je organizována AIESECem, koná se online a začíná již ve 13:00.

Pátek 16. dubna

V tento den se v 8:00 začínají karlínské farmářské trhy Karlín Market. Pokračovat budou každý pátek. Zájemci si budou moci nakoupit čerstvou zeleninu, ovoce, pečivo, houby, ale i nápoje a pokrmy s sebou. Zároveň tak podpoří malé prodejce v těchto nelehkých časech. Při nákupech je samozřejmě nutné dodržovat všechna protiepidemická opatření. Trhy můžete najít na Karlínském náměstí.

Sobota 17. dubna

Online prostor nabízí zajímavou volbu na trávení víkendu doma, zaujme hlavně milovníky napětí. Jedná se o Soutěž detektivůonline detektivní hru ve které se společně s týmem vydáte po stopách zločinu. Hrou vás bude provázet moderátor a jako pomůcku budete mít k dispozici například video z místa zločinu, výslechy podezřelých a pomůže vám také skupina soudních lékařů a forenzních analytiků. Tématem této hry bude „Vražda v klubu anonymních alkoholiků.“ Hra začíná v 19:00.

Mohlo by vás zajímat: