Týdenní přehled akcí: Zaplesejte si v Lucerně a poznejte svoji životní lásku

28. 11. 2022 | | Studentský život FAA2008C-CE5A-42FF-B7F5-DE5F3C70DD40

Možná je to tím, že už do školy konečně chodíme a nekoukáme jen slepě do monitoru jako v době covidové, možná tím, že stárneme a pomalu ztrácíme pojem o čase. Semestr každopádně ubíhá rychleji, než by mnozí čekali. Dneškem vstupujeme do jedenáctého týdne výuky, tak se společně pojďme v naší tradiční rubrice podívat, jaké zajímavé akce nás v následujících dnech čekají.

Pondělí 28. listopadu

Vzhledem k poměrně vysoké ceně vstupenek (450 korun) někteří možná museli zajít do Zonky nebo prodat jednu z ledvin, po tříleté pauze je ale zpět Reprezentační ples Vysoké školy ekonomické (VŠE). Podle informací na Facebookové události byly lístky v prodeji jen do minulého pátku, pokud ale budete mít trochu štěstí, možná ještě nějaký ulovíte. Akce je určena všem studentům, absolventům, zaměstnancům či partnerům univerzity i jejich přátelům a začít by měla v 19:00. Jako většina plesů v hlavním městě proběhne v Paláci Lucerna, pokud se tedy před zkouškovým chcete ještě alespoň jednou hodit do gala, máte ideální příležitost právě v pondělí.

Úterý 29. listopadu

Podpora zahraničních studijních pobytů je bezesporu jednou z hlavních předností VŠE. Ti z vás, kteří tedy během studia plánují někam na jeden semestr zmizet, například v rámci programu Erasmus, by rozhodně neměli prošvihnout Informační schůzku pro zájemce o studium v zahraničí. Pořádá ji Oddělení zahraničních styků VŠE v Likešově aule od 16:15, záznam akce bude dostupný i později na webu.

Středa 30. listopadu

Studenty oblíbený a geniálně takticky umístěný Magneto Bar u jarovských kolejí bude hostit další z akcí našeho přehledu. Historicky první 4FIS: Geek Quiz je klasický hospodský kvíz, který je určený hlavně pro gamery, geeky, příznivce techniky nebo obecně všechny chytré hlavy. Registrovat se můžete na webu spolku, první kolo otázek by mělo začít krátce po 20:00.

Čtvrtek 1. prosince

Vstup do posledního měsíce roku znamená blížící se Vánoce, tedy čas strávený s příbuznými. K založení rodiny jsou ale potřeba dva. Pokud tedy chcete najít svoji druhou polovičku, akce 4FIS: Tinder Night je vám šitá přímo na míru. Formou speed datingu a dalších aktivit se seznámíte s mnoha lidmi a odnesete si buď kontakt na potenciální partnery nebo trapné historky, které budete později vykládat kamarádům. Začít by se mělo ve 20:00, místo konání bude později upřesněno na Facebookové události.

Pokud si chcete jen užít trochu legrace, můžete navštívit English Stand-up comedy show Café baru Deštník v žižkovské budově VŠE. První komik by měl vystoupit v 19:30 a jak již název napovídá, celá akce proběhne v anglickém jazyce. Ke vstupu je nutná registrace, podrobnější informace jsou opět k nalezení na Facebookové události.

Pátek 2. prosince

Ke spokojenému životu je třeba udržet klidnou mysl, s tím vám může zajisté pomoci oblíbená činnost babiček po celém světě – pletení. Pokud byste se chtěli právě této dovednosti naučit, není nic jednoduššího než se zúčastnit Workshopu pletení. Dorazte tedy v pátek do prostorů Kafé Francin. Vše potřebné na místě obdržíte, takže si s sebou nemusíte brát prakticky nic. Plést se začne v 17:00 a kapacita je značně omezená, dostane se jen na šestici nejrychleji registrovaných.

Sobota 3. prosince

Strahovský stadion je bezpochyby jedním z nejkultovnějších míst této části Prahy a jeho značně zanedbané tribuny mají skoro až magické kouzlo. Pokud toužíte se podívat do útrob této stavby, akce Velký strahovský stadion – z tribuny na tribunu je pro vás to pravé. Konkrétně půjde o komentovanou prohlídku vybraných míst areálu, například prezidentského salonku, západní tribuny nebo ochozů – tedy prostorů, do kterých se za normálních okolností dostává těžko. Vstupenky je stále možné zakoupit, je ale nutné si přivstat, jelikož by se mělo začít již v 9:30. Úžasné výhledy, kterých se vám dostane, ale za ranní budíček rozhodně stojí.

Mohlo by vás zajímat: