Týdenní přehled akcí: zasportujte si na Jarově nebo si zatančete na plese

24. 4. 2022 | | Studentský život Ples

V nabídce akcí na příští týden si to své najde každý, výběr je pestrý a nudit se rozhodně nebudete. Zkroťte svůj čas strávený na telefonu nebo prokrastinací od učení díky panelové diskuzi o digitální hygieně, vybojujte pár bodů za vaši fakultu v rámci rektorského sportovního dne nebo si užijte večer plný tance se studenty arts managementu.

Pondělí 25.4.

Týden odstartuje přednáška pořádaná Centrem asijských studií spolu s Katedrou mezinárodních ekonomických vztahů na téma Česko-korejské obchodní a investiční vztahy. Hostem bude Zbyněk Noha, zástupce velvyslance z českého velvyslanectví v Soulu. Akce se koná od 11:00 v SB305.

O večerní program také nebude nouze. V rámci panelové diskuze s názvem Inflace, úroková míra, makroekonomická situace ČR – co bude dál? si můžete poslechnout názor hned několika českých odborníků. Hosty budou Miroslav Singer, bývalý guvernér České národní banky, Vladimír Dlouhý z Hospodářské komory ČR, Eva Zamrazilová, předsedkyně Národní rozpočtové rady a mnoho dalších. Diskuze se uskuteční od 18:30 v RB101.

Úterý 26.4.

I úterý bude v režii Centra asijských studií a Katedry mezinárodních ekonomických vztahů. Od 18:00 je pro vás v RB210 připravena přednáška Škoda Auto v době pandemie Covid19, kde vystoupí Zdeněk Štěpánek, tiskový mluvčí Komunikace produktu ve společnosti Škoda Auto.

Ve stejný čas, tedy v 18:00 pořádá studentský spolek SKOK panelovou diskuzi se zaměřením na digitální hygienu. Řekněte sami, kdo by se nechtěl zbavit svých špatných digitálních návyků? O cenné informace se s vámi podělí hned několik hostů, mezi nimi například kouč a terapeut Matěj Krejčí, autor knihy DigiDetox. Diskuze bude probíhat v hybridní formě, můžete se zúčastnit osobně na půdě VŠE nebo se připojit z pohodlí domova a sledovat ji online.

Středa 27.4.

Ve středu probíhá na VŠE rektorský sportovní den, což znamená odpočinek od školních povinností, veškerá výuka je zrušena. Místo přednášek a cvičení se na Jarově chystá bohatý sportovní program, turnaje ve fotbalu, tenisu, procházka a doprovodný program v podobě dobré hudby, jídla a pití. Těšit se můžete také na souboj fakult, který se uskuteční od 16:00 do 21:00, reprezentovat svou fakultu můžete například v softballu, chůzi na chůdách nebo ve střelbě.

Od 19:45 si pro vás Katedra podnikání Fakulty podnikohospodářské připravila v místnosti RB101 moderovanou diskuzi se zakladatelem společnosti Kiwi.com Oliverem Dlouhým s názvem Z vrcholu na dno a zpět, kde se rozpovídá o dopadu pandemie na sektor cestovního ruchu. Na akci je nutné se registrovat předem.

Čtvrtek 28.4.

Zájemce u kariéru v Evropské Unii jistě zaujme konference Příležitosti v EU: Všichni máme možnost, která se proběhne online od 9:00 do 18:00. Čekají vás diskuze s inspirativními hosty, kteří se s vámi rádi podělí o informace ohledně stáží, EPSO testů, přes které musí každý zájemce projít, ale také poradí s obsahem životopisu či motivačního dopisu. Na akci je nutné se registrovat pomocí tohoto formuláře.

Přijďte společně s Klubem cestovatelů VŠE nahlédnout, jak to dnes vypadá v KLDR. Plzeňský cestovatel Vladimír Váchal vás provede jeho týdenní cestou touto stále tajemnou zemí. Přednáška se koná v místnosti NB A od 19:45.

Komu chyběly plesy? Tak teď máte skvělou příležitost si jeden užít. Studenti oboru arts managementu organizují od 19:30 Ples-Up v Domě uměleckého průmyslu. Rozhodně je na co se těšit, například na tematické předtančení, workshop swingu a o hudbu se postarají DJ Tod a DJ Mackie Messer. Nebude chybět ani fotokoutek ve stylu první republiky. Vstupenky k zakoupení najdete zde.

Pátek 29.4.

Poslední akcí tohoto týdne od Centra asijských studií a Katedry mezinárodních ekonomických vztahů bude online přednáška Vývoj a specifika tchajwanské ekonomiky, kde vystoupí Alice Rezková z Česko-tchajwanské obchodní komory. K akci se připojíte prostřednictvím MS Teams od 9:00, kód pro připojení je yf31f9m.

 

Zdroj obrázku: unsplash.com

 

 

Mohlo by vás zajímat: