Týdenní přehled akcí: Zastavte se na otevřeném srazu iListu

13. 2. 2022 | | Studentský život iList, sraz, sraz iListu, edit, nové číslo, tištěné číslo

Nový letní semestr na Vysoké škole ekonomické (VŠE) přináší další týdenní přehled akcí. Tentokrát semestr romanticky začíná Valentýnem, ať už ale tento svátek slavíte, či nikoliv, první týden výuky si můžete zpestřit návštěvou otevřeného srazu iListu, hudebně se naladit na Jam session nebo díky čtvrtečnímu webináři zjistit, jak už konečně netrávit tolik času u dotykové obrazovky.

Pondělí 14. února

První den semestru začíná přihlašování na výměnné pobyty v zahraničí pro budoucí bakaláře třetích ročníků a magisterské programy. Kdo by chtěl tedy za rok změnu a nový semestr začínat třeba někde v teple u moře, může se přihlásit až do 23. února prostřednictvím InSIS.

Úterý 15. února

Od 16:15 do 17:45 se v Likešově aule bude konat Akademické plénum VŠE. Na začátku dubna se změní vedení školy, proto v rámci tohoto pléna zavzpomíná rektorka Hana Machková na své osmileté působení v čele univerzity a také předá pamětní medaile VŠE k příležitosti jejího končícího mandátu. Budoucí rektor Petr Dvořák naopak představí své plány se školou do následujících let.

Večer se také uskuteční první sraz iListu po přestávce během zkouškového. Nebude se ale jednat o běžný úterní sraz, protože jsou vřele vítání všichni zájemci o působení v iListu. Kdokoliv by tak chtěl nezávazně zjistit, jaká je „ilistí“ parta a jak například probíhá příprava nového tištěného čísla, může přijít v 19:30 do hospody U Houdků nedaleko VŠE.

Od 19:00 si také All Arts Club připravil Jam session VŠE neboli VŠEhudební marmeládu v kavárně Kellyxír. Vítáni jsou všichni s i bez hudebních nástrojů, kteří si chtějí užít pohodový večer se známými písničkami. Pro inspiraci můžeš nahlédnout do nimi vytvořeného zpěvníku s nejčastěji hranými písničkami.

Středa 16. února

Studenti Fakulty podnikohospodářské pořádají další online workshop prostřednictvím ZOOM od 17:00, tentokrát ohledně coachingu spolu s doktorkou Pavlínou Honsovou z Katedry manažerské psychologie a sociologie. Odkaz na workshop přijde studentům do e-mailu.

Čtvrtek 17. února

Digitální technologie začaly vznikat, aby nám usnadnily život. Přitom ale mnohým z nás konzumují většinu času a neustálé sdílení všech momentů a odepisování na zprávy způsobuje spíše úzkosti. Jak silný vliv na nás tato zařízení ve skutečnosti mají? A dá se nebýt neustále online? Takové otázky by měl zodpovědět online webinář Digitální závislosti aneb jak se nezbláznit z online světa od 18:00. Základní vstupenka za 250 Kč je k zakoupení zde, další informace najdete na facebookové události.

Pátek 18. února

Chcete si na nový semestr obnovit šatník, ale představa fast fashion z řetězců vás neláká? Zamiřte v pátek od 15:00 do Skautského institutu v Rybárně. V rámci akce fff_swap si pod heslem „fuck fast fasshion“ (překládat vám to raději nebudeme) můžete pořídit nové kousky a zbavit se těch starých (ty je ale potřeba donést na místo už ve středu nebo ve čtvrtek). Těšit se můžete i na hudbu a občerstvení.

Foto: Klára Řepková

Mohlo by vás zajímat: