Týdenní přehled akcí: Ze Stromovky přes Patagonii až na Noc vědců

25. 9. 2022 | | Studentský život Týdenní přehled akcí (slider)

Druhý týden semestru budete mít rozhodně co na práci. Ze setkání klubu FRAC zamiřte na Chill night do Stromovky a ve čtvrtek se nechte unést vyprávěním o Patagonii od Klubu cestovatelů Vysoké školy ekonomické (VŠE). Nový týdenní přehled akcí vás zavede až na páteční Noc vědců plnou interaktivního programu.

 

Úterý 27. září

Francouzský klub FRAC zve všechny milovníky francouzštiny na první setkání semestru. Akce začíná v 18:00 v coworkingové místnosti na VŠE, kde bude možnost se zapojit do debaty a poznat tak nové kamarády. Každé setkání má jedno hlavní téma, o kterém se diskutuje ve skupinkách. Kromě debaty je na programu i speeddating nebo hra. Ať už jste začátečníci nebo jazyk ovládáte skoro jako rodilý mluvčí, ve FRACU si najdete to své.

Středa 28. září

Státní svátek se musí oslavit – a jak to udělat lépe než ve Stromovce na Chill night, kterou pořádá studentský spolek 4FIS? O zábavu bude postaráno, protože se kromě dobrého pití můžete těšit i na hudební vystoupení kytaristů Kryštofa Komendrixe a Štěpána Van Stanělena. Tak se přijďte ve středu v 16:00 odreagovat do Stromovky!

Čtvrtek 29. září

Ve čtvrtek se můžete zúčastnit online semináře Citace pro začátečníky, který si (nejen) pro studenty připravila školní knihovna. Při psaní každé vysokoškolské práce je potřeba uvést všechny použité zdroje a důsledně dodržovat citační styl. Jak správná citace vypadá, jak ji umístit do svého textu a jaké citační styly se na VŠE používají? Na všechny uvedené otázky se dozvíte odpověď ve 13:00 v MS Teams v týmu Semináře knihovny.

Pokud je Jižní Amerika na vašem wishlistu nebo milujete cestování a už druhý týden semestru se vám projevují abstinenční příznaky, určitě si nenechte ujít přednášku o Patagonii od Klubu cestovatelů VŠE, která začíná v 19:45 v NB A na Žižkově. O oblasti ledovců, pustých pamp a dechberoucích tyrkysových lagun vám povypráví Viki a Tomáš.

Pátek 30. září

V pátek máte poslední možnost se zapojit do Alumni mentoringu Fakulty mezinárodních vztahů. Jedná se o program, kde se spojí mentee (student třetího ročníku bakaláře, magistra nebo mladý absolvent) se zkušeným mentorem, který svému svěřenci předává profesní zkušenosti, znalosti a dovednosti. Pokud máte zájem o svůj aktivní rozvoj a chcete zjistit, jak nejlépe uplatit své schopnosti a rozjet kariéru, neváhejte a přihlaste se.

V rámci Noci vědců, celorepublikové vědecko-popularizační akce, se i na VŠE můžete těšit na bohatý program pro všechny věkové kategorie. Špičkou celé Noci je úniková hra Money adventure – zažij prachy na vlastní kůži, kterou připravila Katedra multimédií z Fakulty informatiky a statistiky. Jedná se o patnáctiminutovou hru, kde si vyzkoušíte, jak správně hospodařit s penězi a co dělat pro to, aby váš bankovní účet nezel prázdnotou. Na hru je potřeba se registrovat pomocí formuláře.

Dále si pro vás čtyři fakulty připravily různá stanoviště, přednášky a workshopy, mezi které patří například workshop Jak chutná marketing?, kde můžete otestovat, jestli rozeznáte značkové těstoviny od neznačkových alternativ. Pokud jste fanoušci loterie, mohl by vás zajímat i online program Vyplácí se věřit šestému smyslu? od Fakulty informatiky a statistiky. V online prostoru vzniknou i podcasty, které budou dostupné k poslechu na webu Noci vědců. V průběhu akce se bude hrát o ceny, tak si přijďte užít večer plný zábavy na Žižkovský kampus VŠE od 17:00 do 22:00.

Mohlo by vás zajímat: