Týdenní přehled akcí: Zjistěte více o výjezdech do zahraničí

10. 10. 2022 | | Studentský život Týdenní přehled akcí (slider)

Výuka se na Vysoké škole ekonomické (VŠE) naplno rozjíždí a studentské spolky, fakulty a další instituce si pro studenty připravily spoustu zajímavých akcí. Kde se dozvíte více o správném využití dat, současné (nejen) ekonomické situaci v Evropě či Erasmu a výjezdech do zahraničí, vám napoví následující článek.

 

Úterý 11. října

Fakulta mezinárodních vztahů v úterý pořádá konferenci na téma Posílení Evropy. O dopadech ruské invaze na evropskou ekonomiku budete moci debatovat i s odborníky ze zahraničí. Konference začíná v 15:30 v Akademickém klubu v areálu VŠE na Žižkově.

Studentský spolek 4FIS společně s KPMG připravil přednášku s názvem Od boje s podvody k transformaci – jak na analýzu a využití dat? Tým KPMG představí, jak u nich probíhá analýza dat v praxi. Přednáška bude od 17:30 na adrese Pobřežní 648/1a. Registrace je nutná.

Pokud stále přemýšlíte nad tím, kam budou vaše kroky směřovat po škole, oči vám může otevřít Consulting night. Tam se společně s bývalými členy studentských spolků či s konzultanty známých firem můžete pobavit o kariéře. Událost se uskuteční v 19:00 v ARA Paláci. Vstup je zdarma, než se však vydáte na akci, předem se zaregistrujte.

Středa 12. října

V rámci projektu absolventské středy zve Národohospodářská fakulta studenty na přednášku s názvem Vítejte v metaverse. Účastnit se jí můžete online přes MS Teams nebo prezenčně v místnosti RB211 od 18:00. Přednášku povede absolvent téže fakulty Vítězslav Klement. Registrovat se můžete zde.

Studentský spolek CUFR nejen pro studenty cestovního ruchu naplánoval prohlídku hotelu Comfort Hotel Prague City. Hotelem zřízeném v americkém stylu vás provede event manažerka Tereza Danihelková. Prohlídka začíná v 18:00 na adrese Bečvářova 2081/14.

Spolek 4FIS vás ve středu zve na tradiční PubQuiz, který se uskuteční ve 20:00 v Akademickém klubu VŠE. Jedná se o kvalifikační kolo do Inovačního kvízu, který 4FIS pro studenty chystá v inovačním týdnu. Na akci je nutné se registrovat.

Čtvrtek 13. října

Pokud stále váháte nad výjezdem do zahraničí, máte nyní možnost se zúčastnit debaty 35 let s programem Erasmus – proč se vyplatí jet na zkušenou do zahraničí? O projektu Erasmus + vám více poví ředitel Domu zahraniční spolupráce Michal Uhl, Tomáš Novotný, který na Erasmu byl ve Španělsku a v Irsku, a dále Veronika Rojová s jejími zkušenostmi s pobytem ve Švédsku. Debata začíná v 17:30 a můžete si ji pustit živě na Facebook události.

Ve čtvrtek máte možnost vycestovat také s Klubem cestovatelů VŠE, který připravil tento semestr první Cestovatelský kvíz. Konat se bude ve 20:00 v Magneto Baru na Jarově, odkaz na registraci naleznete zde.

Pátek 14. října

V atriu Rajské budovy bude v pátek od 9:00 do 18:00 probíhat KPMG Data festival. O tom, jak zkrotit data a využít je ve svůj prospěch, se dozvíte na několika nabízených přednáškách a workshopech. Více o programu a registraci naleznete zde.

Pokud byste zmeškali již zmíněnou debatu o Erasmu, vynahradit si ji můžete na události s názvem Ochutnej Erasmus! K dispozici budou informační stánky, kde se dozvíte více o studiu v Německu, Francii a Španělsku. Na programu je i promítání německých, francouzských a španělských filmů, ke kterým budete moci ochutnat delikatesy z těchto zemí. Akce proběhne od 15:30 do 23:00 v Kině 35. Vstup i občerstvení je zdarma, s registrací však neotálejte, kapacita je omezená.

VŠE Family Business Club pořádá diskuzi o rodinných firmách pro studenty a absolventy VŠE, kteří jsou či plánují být součástí rodinného podnikání. Zde můžete načerpat inspiraci nebo se podělit o vlastní zkušenosti. Začíná se v 18:00 a bližší informace včetně registrace naleznete na Facebook události.

Páteční pivo si můžete dát ve Vratislavka café, kde se bude od 18:30 konat neformální debata o stavu současné Evropy. Pokud vás téma dostatečně nenalákalo, mějte na paměti, že první pivo dostanete zdarma.

Mohlo by vás zajímat: