Týdenní přehled akcí: Zkuste si den studenta nanečisto s FMV nebo vyrazte na hokej

27. 2. 2022 | | Studentský život, Zprávy ze školy Budova, VŠE, Žižkov, škola (2)

Začátek semestru se rozeběhl, doba testů, seminárek a prezentací je však ještě daleko. Jestli máte chuť poznat nové spolužáky, rozšířit si obzory nebo zajít mezi ledové mantinely, připravili jsme pro vás pár tipů.

Pondělí 28. února

Na začátku týdne proběhne takzvané stínování výuky pořádané Fakultou mezinárodních vztahů (FMV). Projekt sám o sobě nabízí ojedinělou možnost simulace běžného dne studenta vysoké školy, přičemž průvodce budou dělat sami studenti FMV. Událost potrvá od 9:00 a její konec je plánován na 18:00. Z kapacitních důvodů je nutná registrace, přihlásit se je možné na webových stránkách fakulty. Pokud akci nestihnete nebo bude plná kapacita, nezoufejte, stínová výuka rovněž probíhá v úterý 1.3. a středu 2.3. Více informací lze nalézt na fakultním webu.

Úterý 1. března

Všichni milovníci kryptoměn by si neměli nechat ujít workshop na téma Cryptoměny, NFT a Web 3. Událost pořádá spolek vše-connect v učebně SB 211. Přednášejícím bude Hao How Chen. Během přednášky se dozvíte, co jsou to kryptoměny, jak kryptoměny fungují a proč bychom se o ně měli zajímat. Akce začíná v 20:00. Více informací zde.

Katedra mezinárodních ekonomických vztahů a Centrum asijských studií při FMV pořádají v letním semestru 2021/2022 sérii přednášek z pole mezinárodního obchodu a zahraničního podnikání. V úterý se koná přenáška na téma Zahraniční trhy společnosti Lasvit. Přednášející je Michaela Skřivanová (Associate General Manager, LASVIT). Přednášku můžete navštívit v místnosti RB 210 od 18:00 do 19:30. Podrobnější informace najdete na facebookové události.

Středa 2. března

Vysoká škola ekonomická zve zájemce o studium bakalářských a magisterských programů v anglickém jazyce na den otevřených dveří, který proběhne v rozmezí 10:00 až 18:00. Možnost zúčastnit se bude online formou, ale taktéž prezenčně. Celý den je navíc rámcován postřehy studentů a koordinátorů, kteří nebudou váhat zodpovědět jakýkoli dotaz. Veškeré informace jsou taktéž na stránkách školy.

Potřebujete zapracovat na svém sebevědomí, chcete si zlepšit své prezentační schopnosti? Pak určitě nesmíte minout seminář s Alex Bendeovou, který pořádá Junior Diplomat Initiative. Prezentační dovednosti jsou aspekt, jenž je nepostradatelný na trhu práce, zvláště v oblastech mezinárodního obchodu či v cestovním ruchu. Alex Bendeovou naleznete v SB 321 od 18:30 do 20:00. Jelikož se jedná o akci primárně pro studenty, účast je zdarma, avšak je nutná registrace. Možnost se přihlašovat máte nejpozději do 1.3. do 12:00. Akci je možné sledovat rovněž na facebooku.

Sportovní nadšenci jistě uvítají tradiční běh pořádaný FMV. Letos se k Fakultě mezinárodních vztahů nově přidává i Fakulta informatiky a statistiky. Běhu se navíc účastní i sám děkan FMV Josef Taušer a další kantoři. Proto neváhejte, nazujte tenisky a čekejte v 17:00 u sochy Winstona Churchilla před Starou budovou. Detailnější informace naleznete na webových stránkách.

Čtvrtek 3. března

Ve čtvrtek, se na zimním stadionu Eden uskuteční v rámci hokejové ligy tradiční bitva mezi Engineers (VŠE, ČVUT, ČZU) a UK Hockey Praque. Přijďte i vy podpořit svoji univerzitu a užít si parádní atmosféru. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30, předpokládaný konec zápasu je kolem 20:00. Více o zápasu naleznete na stránkách události a vstupenky lze zakoupit zde.

Pátek 4. března

Katedra didaktiky nabízí studentům Kurz doplňujícího pedagogického studia pro zisk kvalifikace k výuce ekonomických předmětů na středních a vyšších odborných školách. Přihlášky je možné podávat pouze do 4.3. Samotná výuka startuje 7.3. a její průběh je plánován do 13.6. Více informací naleznete na univerzitních stránkách.

Mohlo by vás zajímat: