Týdenní přehled akcí: zorientujte se v příčinách Rusko-Ukrajinské války nebo čipové krize

6. 3. 2022 | | Studentský život koncert, akce

Za normálních okolností by si mnozí z vás stále užívali bezstarostný začátek semestru. Vzhledem k aktuálnímu dění na Ukrajině je to ale prakticky nemožné.  I tato situace však přináší spoustu příležitostí zúčastnit se různých akcí, kde je možné se něco přiučit nebo pomoct. Pojďte si přečíst naše tipy na tento týden.

Pondělí 7. března

Rusko-Ukrajinská válka pokračuje. I přes odvahu a vytrvalost Ukrajinců je její konec v nedohlednu. Vzhledem k přesycenosti médií a rychlému sledu událostí pro vás může být obtížnější se v této problematice orientovat a vidět motivy za jednáním jak ruského agresora, tak západních organizací. Diskuze mezi Jevhenem Perebyjnisem, ukrajinským velvyslancem v ČR, zvláštním zmocněncem MZV pro Východní partnerství Jaroslavem Kurfürstem a vedoucím Programu bezpečnostních strategií Martinem Svárovským na téma Ukrajina mezi Západem a Ruskem, vám osvětlí dění na Ukrajině a jeho dopady na Česko. Událost pořádána Knihovnou Václava Havla startuje v 19:00 a více podrobností se o ní dozvíte na facebooku.

Úterý 8. března

Mnozí z vás se již během studia pokouší rozjet svou kariéru nebo dokonce začít podnikat. Přijďte si poslechnout o profesním růstu Ondřeje Krátkého, CEO a spoluzakladatele společnosti Liftago, který byl ještě před pár lety ambiciózním studentem Vysoké školy ekonomické (VŠE), stejně jako vy. Přednášku s názvem Ondřej Krátký: O úspěchu Liftaga (i v době pandemie) organizuje Fakulta podnikohospodářská spolu s týmem spoluPRACUJEME a koná se v místnosti RB 213 od 19:45. Podmínkou účasti je registrace v aplikaci Eventbrite a dodržení platných koronavirových opatření VŠE. 

Institute of strategic investment (ISTI) pořádá nejen pro studenty Fakulty financí a účetnictví přednášku Jak uspět v private equity (PE). Michal Rybovič, partner nejlepšího slovenského Private equity fondu Sandberg Capital, se s vámi podělí o tajemství k úspěchu na pohovoru do PE firmy v posluchárně NB A od 18:00. Registrovat se na událost můžete zde.

Středa 9. března

Ve středu se bude konat Den otevřených dveří pro zájemce o studium magisterských programů na VŠE. V online přenosu se vám od 14:00 do 16:15 postupně představí všech šest fakult. Zájemce o prohlídku kampusu studentský PR tým přivítá v časech 11:00, 12:00, 13:00 a 17:00.

Přijďte vyjádřit solidaritu lidem zasaženým probíhající válkou a přispějte do sbírky SOS Ukrajina na benefičním koncertu Ukrajině. Od 19:00 se Karlínskou kasárnou ponesou tóny písní stylu indie pop a punk rap. Na pódiu se vystřídají celkem 3 interpreti – Never Sol, Edúv Syn a kapela Good times only. Více informací naleznete na facebookové události

Čtvrtek 10. března

Ať už jste příznivci aut a moderních technologií, nebo jste slovo čip naposled zaslechli v souvislosti s očkováním proti onemocnění covid-19, přednášku na téma Kde se vzala čipová krize a jak se z ní dostat byste si rozhodně neměli nechat ujít. O příčinách, dopadech a plánech na ukončení této krize se dozvíte více od odborníků na tuto tématiku – bývalého ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka a bývalého člena představenstva Škoda Auto Bohdana Wojnara. Živé vysílání pořádá Institut pro politiku a společnost a můžete se k němu připojit od 16:00 na tomto odkazu.

Pokud uvažujete o kariéře v oblasti marketingu, přednáška Jak na úspěšnou marketingovou kampaň? je právě pro vás. O vzniku a úspěšných i neúspěšných kampaních společnosti Czech promotions se více dozvíte od jejího CEO Jana Coufala. Událost pořádá Klub mladých manažerů (KMM) a začíná v 18:00 v učebně SB 309. Detaily najdete na facebooku.

Zájemci o podnikání a práci ve vysoce postavených firmách mají poslední možnost se zúčastnit online workshopu s názvem Nakopni kariéru s FMV. V čase od 19:30 do 21:00 se vám přes MS Teams představí pět odborníků se zkušenostmi z různých oborů. Na akci je nutné se předem registrovat.

Překvapte svou partu ve čtvrtek večer zábavným programem a vemte ji na Cestovatelský kvíz vol.10! Klub Cestovatelů VŠE si pro vás připravil sérii cestovatelských otázek, které se můžete pokusit odpovědět v příjemném prostředí Umbrella pizza baru od 19:30. Pro více informací běžte na facebook a svůj tým přihlaste zde.

Zdroj: Unsplash.com

Mohlo by vás zajímat: