Týdenní přehled akcí: Zúčastněte se digitální konference a buďte v kontaktu se zakladateli inovativních projektů

8. 5. 2022 | | Studentský život TEDTalk, přednáška, diskuze

Poslední týden semestru nabízí mnoho zpestření a akcí, které lákají k oddechu mezi psaním závěrečných testů a zběsilým dopisováním seminárek. Vaší pozornosti by neměly uniknout zvláště dvě velkolepé konference TEDxYouth@Prague a Digitální Česko, několik přednášek se zajímavými hosty na půdě školy, ale při časovém presu si můžete odpočinout i nad novým vydáním tištěného iListu.

Pondělí 9. 5.

Po dobu celého týdne si budete moct zakoupit nové číslo iListu s tématem „Jídlo a životní styl“. Toto poslední číslo nynějšího akademického roku seženete v Rajské budově mezi menzami a v atriu budovy na Jižním městě.

Již od minulého týdne na Vysoké škole ekonomické (VŠE) přednáší Jacek Tomkiewicz, děkan College of Finance and Economics varšavské Kozminski University, a ti z vás, jejichž zájmy leží v oblasti veřejných financí a EU, si ho ještě v pondělí mohou poslechnout v NB B od 11:00 do 12:30, kde bude vést přednášku na téma „Current economic situation in Poland in the context of EU membership“.

Začátek týdne si nakonec můžete zpříjemnit divadelním představením Listopaddivadle ABC, politickou fraškou Davida Mameta, oceněnou českou cenou Komedie diváků. Komedie vtipně komentuje stav současné vysoké politiky, a to skrz sledování chystané kontroverzní prezidentské kampaně fiktivního amerického prezidenta Charlese Smitha. Představení začíná v 19:00 a lístků (za 280 Kč) ještě dost zbývá.

Úterý 10. 5.

Studentům se zájmem o žurnalistiku a média budiž připomenuto, že do úterý je ještě možné podat přihlášku na Program Journey: Journalism Bootcamp, v němž je nabízena možnost získání plného stipendia pro pokrytí výdajů spojených s účastí. Šestý ročník Bootcampu proběhne v Praze v termínu 6.–16. srpna 2022 a nabízí jedinečnou možnost seznámit se prostřednictvím seminářů, workshopů a praktických cvičení s nejnovějšími metodami a trendy mediální práce, vybudovat si mezinárodní síť profesních kontaktů a učit se od těch nejlepších v oboru. Kurz probíhá pod vedením špičkových profesionálů z renomovaných světových médií a agentur jako jsou CNN, The New Yorker, Bloomberg, Associated Press a další. Mezi lektory jsou i držitelé prestižní Pulitzerovy ceny. Pro více informací a přihlášku najdete zde.

Na půdě VŠE se v úterý konají dvě události stojící za pozornost. V 18:00 v RB 210 se zakončuje Série externích přednášek a diskusí „Český obchod a investice v době pandemie II“ poslední přednáškou na téma Exportní a investiční příležitosti v Africe. Na přednášce promluví Nicol Adamcová z Ministerstva zahraničních věcí ČR a Tereza Němečková z Metropolitní univerzity.

Dříve toho dne v čase 16:15–17:45 se v RB 203 bude konat kariérní workshop s profesionální kariérní koučkou s názvem „Personal development approaches-their differences & uses“. Na workshop je nutná registrace.

Milovníci hudby a zpěvu poté úterý mohou zakončit Jam session VŠE aneb VŠEhudební marmeláda v baru Kellyxír od 19:00 do 22:00 a projevit svůj hudební či pěvecký talent pod taktovkou zpěvníku All Arts Clubu.

Středa 11. 5.

Tématem „Kontakt“ se bude zabývat letošní devátý ročník konference TEDxYouth@Prague. V Atriu na Žižkově se můžete těšit na mladé řečníky z široké škály oborů – přes psychologii, historii až po gastronomii a kosmonautiku. Ze známých osobností na platformě vystoupí například nejmladší vítězka soutěže MasterChef, zakladatelka psychoterapeutického centra Nevěš hlavu nebo zakladatel portálu Travelistan. Vystoupí i studentka Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) Maria Šimůnková, spoluzakladatelka projektu Nekrachni, který zlepšuje finanční gramotnost mezi studenty. Vyzpovídali jsme ji také v rozhovoru, který si můžete přečíst zde. Konference začne v 17:00.

Později toho večera od 18:30 se můžete v diskusi se zajímavými hosty pobavit na téma Implications of the Russian Invasion of Ukraine for the Western Balkans: Challenges and Options v Impact Hub Praha K10. Diskuse je pořádána institutem EUROPEUM a mezi zúčastněnými bude mimo jiné Aleš Chmelař, ekonom, diplomat a náměstek ministra zahraničních věcí ČR pro řízení sekce evropské. Na diskusi je nutná registrace.

Čtvrtek 12. 5.

Digitální Česko je další významná konference pořádaná v tomto týdnu, která se bude kromě čtvrtka konat i v pátek. Tuto konferenci lze ovšem sledovat živě, zdarma a online. Rozmanitý program nabízí bohaté množství řečníků – hned v úvodu ve čtvrtek od 10:05 vystoupí Sviatlana Tsikhanouskaya nebo Dita Charanzová a následující řečníci z řad vrcholných politiků, předních vědců nebo zástupců významných firem budou hovořit na témata jako digitální transformace české ekonomiky, eGovernment, finanční technologie budoucnosti, demokracie a digitální společnost 2.0, elektronické zdravotnictví a mnoho dalších zajímavých a aktuálních témat.

Ve čtvrtek bude program trvat od 10:00 až do 18:00, kdy se konference zakončí networkingem a v pátek je možné se do sledování konference zapojit již od 8:00, přičemž bude program slavnostně zakončen v 15:00. Konferenci organizuje Institut pro politiku a společnost a celá akce je zaštiťována místopředsedkyní Evropského parlamentu Ditou Charanzovou. Programy na oba dny si můžete prostudovat zde.

Foto: Facebook TEDxYouth Prague

Mohlo by vás zajímat: