Unie studentů zvolila předsedkyni a představila novou Kuchařku

15. 5. 2016 | | Studentský život, Zprávy ze školy 13151400_10204723639289825_1439942873292949022_n

Začátkem května proběhlo páté zasedání sněmu Unie studentů VŠE (US).  Došlo ke zvolení předsedkyně, k přijetí nových studentských spolků a ke zveřejnění manuálu nazvaného Kuchařka pro spolky.

Předsedkyní byla zvolená studentka Národohospodářské fakulty Eliška Pulcová. Nahradí tak ve funkci Miloše Lokajíčka. „Nová funkce pro mě znamená další velkou výzvu, kde se doufám já i mé protistrany naučíme něco nového a mé předsednictví bude ku prospěchu všech zúčastněných. Zároveň je to pro mě velká zodpovědnost, abych své okolí, které do mě vložilo důvěru, nezklamala,“ sdělila iListu nově zvolená předsedkyně.

Během zasedání byl představen také nový projekt „Kuchařka pro spolky“. Ten má za cíl usnadnit orientaci aktivním studentům ve školním prostředí, poskytovat jim informace a potřebné know- how. Základní osnova Kuchařky už byla připravena déle, další inspirace pak přišla z podobných dokumentů, které používají americké univerzity.

„Od Kuchařky si slibuji, že více zprofesionalizuje studentské spolky na VŠE a jejich aktivity,“ uvedl Jakub Kočí, spoluzakladatel US. „Měl jsem vypozorované, že lidem ve vedení spolků trvalo rok až rok a půl, než si zjistili, co a jak na VŠE funguje. Nyní to mohou díky Kuchařce zjistit za pár minut čtení,“ dodal Kočí.

V rámci zasedání byly dále do Unie přijaty spolky All Arts Club, Future Sustainable Leaders, Klub mladých logistiků a Students4Students. Tím se počet členů rozrostl na počet 31.

Foto: Archiv Unie Studentů VŠE

ČTĚTE TAKÉ:

Mohlo by vás zajímat: