Univerzitní carsharing Uniqway rozšiřuje flotilu a nově nabízí sdílení aut do Mladé Boleslavi

20. 6. 2021 | | Zprávy ze školy Uniqway

Univerzitní carsharing Uniqway, tvořený studenty z Vysoké školy ekonomické (VŠE), Českého vysokého učení technického (ČVUT) a České zemědělské univerzity (ČZU), sdílí již 38 vozidel – 29 ŠKODA FABIA, 6 ŠKODA SCALA, 2 ŠKODA CITIGOᵉ iV a ENYAQ IV. Projekt vznikl v roce 2018 a mohli jste se o něm již dříve dočíst na webu zde.

Díky velké úspěšnosti a oblíbenosti této služby v Praze, bude nově Uniqway spolupracovat i se ŠKODA AUTO Vysokou školou (ŠAVŠ) a v jejich domovském městě. V Mladé Boleslavi bude zpočátku k dispozici k pronájmu pět vozů. Flotila nyní zahrnuje i elektrická vozidla CITIGOe iV a nově bude studentům k dispozici i první model značky ŠKODA AUTO ryze na elektrické platformě, vůz ŠKODA ENYAQ iV. Službu budou provozovat studenti ŠKODA AUTO Vysoké školy, kteří v Mladé Boleslavi tvoří provozní tým, který se mimo jiné stará například i o marketing a akce.

Pro registraci si stačí do chytrého telefonu nainstalovat aplikaci Uniqway, ověřit si občanský průkaz, řidičský průkaz a studentskou kartu ISIC. Vozidla lze odemknout pomocí aplikace či čipové karty ISIC a platba se provádí platební kartou. Všechna dostupná vozidla a oblast provozu se zobrazují v aplikaci.

Uniqway aktivně pomáhá během pandemické krize

Od února tohoto roku nabízí Uniqway zvláště výhodné „ANTI-COVID tarify“. Uniqway měl navzdory koronavirové pandemii velmi úspěšný rok 2020, v rámci nějž bylo provedeno přes 12 000 rezervací, které pokryly přibližně 400 000 km. Na počátku pandemie byly vozy využívány jako součást iniciativity #SKODAAUTOpomaha, v rámci které ŠKODA AUTO a ŠKODA AUTO DigiLab bezplatně zpřístupnily svá vozidla městským úřadům a podpůrným organizacím v Praze. Dobrovolníci používali vozy Uniqway například k distribuci zdravotnických potřeb či potravin.

Momentálně jsou vozidla využívána také zdravotnickými a sociálními organizacemi v regionu Mladá Boleslav, k přepravě vakcín do nemocnic, očkovacích středisek a domovů pro seniory. Dobrovolníci také pomáhají ve spolupráci s červeným křížem rozvážet mediky starající se o pacienty, do nemocnic.

Foto: archiv Uniqway

Mohlo by vás zajímat: