Univerzitní hokejový tým Engineers Prague se stal partnerem prvoligového klubu HC Slavia Praha

27. 8. 2020 | | Sport ULLH, univerzitní hokej, engineers prague, memorandum

Univerzitní hokejový tým Engineers Prague (společný tým VŠE, ČVUT a ČZU, pozn. red.), účastník Univerzitní ligy ledního hokeje (ULLH), se stal oficiálním partnerem prvoligového týmu HC Slavia Praha. Memorandum o spolupráci bylo slavnostně podepsáno během tiskové konference 26. srpna v pražském Edenu. Následně se v rámci přípravného turnaje ULLH odehrál přímo na Edenu zápas mezi Engineers Prague a týmem Univerzity Karlovy UK Hockey Prague.

Spolupráce mezi univerzitními a profesionálními hokejovými kluby sleduje hned několik cílů. Jak na tiskové konferenci poznamenal šéf univerzitního celku Aleš Příhoda, jedná se o propojení Akademií Českého hokejového svazu a univerzitního hokeje, fanouškovských základen a otevření příležitostí pro mladé hráče. „Chceme je tím motivovat k lepším studijním výsledkům, nejen pro jejich budoucí lepší profesní uplatnění, ale i pro rozvoj českého hokeje mimo sportovní činnost,“ míní Příhoda.

Stejně to vidí také šéf představenstva HC Slavia Praha Stanislav Tichý. Dle něj by Slavie ráda využila široké podpory vysokoškolských hokejových fanoušků a představila jim hokejovou první ligu. Na oplátku Slavie poskytne své komunikační kanály, přes které mohou Engineers propagovat univerzitní hokej a svůj tým, či uspořádá společné sportovní akce. „Takovým základním bodem téhle spolupráce by mělo být dvojutkání, kde budeme hrát po sobě. Tam se naši diváci nejlépe protnou a vzájemně se dozví o druhé soutěži,“ zakončuje Tichý.

Univerzitní hokej jako příležitost pro juniorské hráče

Sportovní manažer HC Slavia Praha Jiří Veber vyzdvihl příležitost, která se tím otevírá juniorským hráčům Slavie. „My to vštěpujeme mladým klukům, že ne všichni se asi chytnou v profesionálním sportu, což znamená, že ten sport dělají proto, že ho mají rádi,“ konstatuje Veber. Dodává, že univerzitní hokej je výborná cesta, jak se po skončení juniorské kategorie dále uplatnit, a také motivace pro rodiče, aby se nebáli své děti přihlásit na hokej.

„Určitě je to pro nás vizitkou za naši roční práci, že i profesionální kluby si naší soutěže všimly. Všimly si toho, že nejsme konkurencí profesionálním klubům, ale naše soutěž nabízí také doplňkový program pro ty hráče, kteří se do profesionálního hokeje nedostanou,“ míní Ondřej Šebek, ředitel Univerzitní ligy ledního hokeje. Dodává, že přestože existuje několik spoluprací mezí univerzitními a profesionálními kluby, žádná dosud nebyla rozpracována do takových detailů.

První zápas patřil Engineers

Začátek druhého ročníku ULLH je naplánován na 28. září. Letošní novinkou je přípravný turnaj Tipsport UNI Cup. První zápas přípravného turnaje se odehrál hned po tiskové konferenci mezi týmy Engineers Prague a UK Hockey Prague. Inženýři se v něm dostali do vedení hned v první třetině a nakonec porazili Univerzitu Karlovu 7:1.

První kolo turnaje Tipsport UNI Cup bude pokračovat již 7. září. Celkově bude mít turnaj tři kola, přičemž finále proběhne 23. září na neutrální půdě. Účastnit se ho bude všech osm týmů ULLH z Prahy, Brna, Plzně, Ostravy, Olomouce a Českých Budějovic a dva nováčci. Jedním bude HC North Wings Ústí nad Labem, jméno druhého nováčka v lize bude zveřejněno během prvního zářijového týdne.

Foto: univerzitnihokej.cz

Mohlo by vás zajímat: