V PwC absolventům i internům zrychlujeme kariéru i o několik let

13. 12. 2022 | | PR články Rafael Tadevosjan

Žádné nudné repetitivní činnosti, žádná nutnost „vysedět si“ povýšení. Naopak v auditu PwC funguje nový program Workforce of the Future, který je tu právě proto, aby stážisté i čerství absolventi nastartovali své kariéry co nejrychleji, v podstatě přeskočili někdejší asistentské pozice a co nejdříve zastávali práci seniorních auditorů, včetně všech kariérních benefitů s tím spojených.

„Místo toho, abychom člověka nutili rok dělat asistenta zkušenějšímu kolegovi, naučíme ho potřebné dovednosti už přibližně za měsíc,“ vysvětluje třiadvacetiletý Rafael Tadevosjan. Ví o čem mluví. Nedávno díky tomuto programu přeskočil z pozice interna hned na úroveň, která je určena pro seniorní auditory. Zároveň se podílí na tom, aby Workforce of the Future co nejlépe vycházel vstříc potřebám juniornějších kolegů.

Letos jsi zažil povýšení. A to dokonce tak, že jsi přeskočil celou jednu pozici v hierarchii. Jak se ti to povedlo?

Postoupil jsem z pozice interna přímo na senior associate. Obvykle byla mezitím ještě rok až dva pozice associate, dříve nazývaná jako asistent auditora. Já jsem ale už jako intern nasbíral tolik zkušeností, že jsem pozici asistenta dělat nemusel. Byl to pro mne významný krok co se týče nějaké zodpovědnosti a flexibility. Samozřejmě za to mám vyšší mzdu, lepší benefity a bonusy.

Právě zrychlování kariéry je hlavním benefitem programu Workforce of the Future, který teď v PwC pro nováčky funguje. V čem spočívá?

Základním principem je takové nastavení, které neplýtvá vzácným časem absolventů. Ti už si tak nemusí postup na pozice plnohodnotných auditorů „zasloužit“ tím, že dělají rok asistenta. Místo toho absolvují měsíční intenzivní a velmi praktický koučink, který jim to nahradí. To by samo o sobě asi nefungovalo, ale podstatnými pilíři jsou i technologie s prvky umělé inteligence, jako je Alteryx, a pomoc kolegů z kompetenčního centra, kteří se specializují na rutinní úkoly a zpracování velkých objemů dat. Náplní práce auditora je potom už spíš kontrola předpřipravených materiálů a práce s experty a specifickými oblastmi, které vyžadují individuální přístup a větší péči.

Takže zrychlí kariéru o rok až dva?

Ano, buď se jde cestou, že se práci naučíš dělat jako intern ještě při škole, tak jako jsem si tím prošel já. Nebo přijdeš jako čerstvý absolvent a místo ročního „zaučování“ tě čeká intenzivnější měsíční proces. Případně kombinace obojího, záleží také na tom, co člověku vyhovuje a je pro něj efektivní. 

Jak ses vlastně dostal do PwC?

Nastoupil jsem jako stážista do auditu v pražské kanceláři PwC, když mi bylo dvacet let, takže ještě v prváku na bakaláři. Osobně si ale myslím, že pro většinu lidí je ideální vyrazit na takovou stáž spíš ve druháku. Člověk už má teoretickou základnu a zároveň práci může věnovat den či dva týdně. Zároveň mu to dává prostor na to, aby se v praxi hodně naučil.

Co tě na práci v auditu a v PwC nejvíc baví?

V PwC v auditu jsou nadprůměrné mzdy a benefity a velmi dobrá kultura. Ať už se bavíme o mimopracovních akcích, jako jsou away days nebo týmové večeře. Už i interni mají u nás benefitový účet, kde si za body můžou pořídit všechno možné od apple watches až po ubytování na Booking.com. V práci jsou ale nejdůležitější lidé, se kterými děláte, a v tom má zejména pro nováčky velkou výhodu. Kohokoli v kanceláři se může nováček na cokoli zeptat a on mi odpoví a poradí. Ten mindset je, že s tím nikdo nemá problém. Důkazem toho je právě i propracovaný program Workforce of the Future, který je tady hlavně proto, aby nováčci co nejlépe nastartovali kariéru. Auditory obecně potom chápu jako takové superhrdiny ve finančním světě. Dávají ho dokupy, pomáhají udržovat pořádek a ručí za to, že finanční informace, které společnost vysílá směrem ke svým stakeholderům, jsou správné a pravdivé.

Mohlo by vás zajímat: