V síni slávy projektu #FinŽENY figuruje mnoho absolventek VŠE

25. 8. 2022 | | Nezařazené Finženy, podcast

Během jara byla v rámci projektu #FinŽENY zveřejněna síň slávy zachycující 53 vlivných žen z oboru financí. Téměř polovinu z nich tvoří absolventky Vysoké školy ekonomické (VŠE) napříč všemi fakultami.

Absolventky VŠE se prosadily ve spoustě významných finančních institucích. Do těch patří například Komerční banka v čele s Jitkou Haubovou, ředitelkou komunikace Hanou Kovářovou a emeritní výkonnou ředitelkou pro provoz  Jitkou Pantůčkovou. V ČSOB působí Michaela Lhotková a Marcela Suchánková v čele s generální ředitelkou Nicole Krajčovičovou. V další významné finanční instituci Raiffeisenbank se prosadily Helena Horská jako hlavní ekonomka a členka dozorčí rady a Yvona Tošnerová jako členka představenstva. Z dalších významných finančních subjektů zaměstnávajících úspěšné absolventky VŠE patří Home Credit, Kooperativa, Česká spořitelna a mnoho dalších.

Absolventky VŠE zanechávají stopu i ve veřejném sektoru – Jana Matesová jako ekonomka a bývalá zástupkyně České republiky při Světové bance, Eva Zamrazilová jako předsedkyně Národní rozpočtové rady a nově viceguvernérka České národní banka (ČNB) a Zuzana Silberová jako ředitelka Sekce dohledu na finančním trhem ČNB. Z výčtu nesmí být vynechány ani ženy působící na Vysoké škole ekonomické dodnes, bývalá rektorka a nynější prorektorka pro mezinárodní vztahy Hana Machková  a Marcela Zárybnická Žárová – proděkanka pro zahraniční vztahy na Fakultě financí a účetnictví.

Samotný projekt #FinŽENY byl vytvořen za účelem spojit ženy z finančního světa napříč profesemi, přinést do veřejného prostoru debatu o klíčových tématech celého segmentu a inspirovat příběhy finančních expertek. Nedílnou součástí projektu je podpora genderové diverzity ve finančním odvětví. „Rovné příležitosti bereme vážně a v celé naší společnosti chceme dále rozvíjet diverzitu. Diverzita, rovnost a inkluze jsou jedním z klíčových pilířů naší nové strategie,“ říká Roman Juráš, generální ředitel a předseda představenstva Generali České pojišťovny, generálního partnera projektu. Celý projekt zastřešuje obsahová agentura Cover Story ve spolupráci s největšími finančními institucemi na českém trhu v čele s již zmíněnou Generali Českou pojišťovnou.

Foto: Finženy.cz

Mohlo by vás zajímat: