Vackovu už také odzvonilo

12. 4. 2005 | | Nezařazené

Po koleji Chmelnice se ruší i bydlení na Vackově. Může za to reforma financování kolejí. Přestože všem studentům končí smlouva o ubytování na Vackově až 30. června, musí se z organizačních důvodů vystěhovat do 17. června a v případě potřeby jim bude přidělena jiná kolej.

Po koleji Chmelnice se ruší i bydlení na Vackově. Může za to reforma financování kolejí.

Kvůli reformě kolejního financování se kolej Vackov k poslednímu červnu tohoto roku ruší. Přestože všem studentům končí smlouva o ubytování až 30. června 2005, musí se z organizačních důvodů vystěhovat do 17. června a v případě potřeby jim bude přidělena jiná kolej. Internetové připojení Vackova bude možné využívat až do konce pobytu. Poté bude síť předána PASNETu.

Důvod rušení Vackova objasnil Drahoslav Zerzáň, ředitel Správy účelových zařízení: „Objekt Vackova si pronajímáme za dva a půl milionu ročně. Po změně systému financování kolejí bychom museli zvednou kolejné minimálně na 2500 korun, jinak by se nám Vackov nevyplatil,“ vysvětluje Zerzáň.

Proti rušení po Chmelnici již druhého bloku kolejí je prorektor pro studijní a pedagogickou činnost, profesor Vojtěch Krebs: „Nechci, aby se snižoval počet míst na kolejích.“ Změna v systému financování kolejí si podle něj navíc žádá i změnu podmínek pro získání ubytování. „Konkrétní návrhy se budou projednávat 4. dubna na zasedání akademického senátu školy. Předběžně se například uvažuje o zohlednění studijního prospěchu,“ naznačil Krebs.

S rušením dalších „externích“ ubytovacích prostor se zatím nepočítá. Krystal a hotel Luna budou zajišťovat ubytování i příští rok. Hotel Luna se 400 lůžky končí 15. června 2006. Na Krystalu bude moci sto studentů bydlet pouze do konce února příštího roku, kdy jim budou nabídnuta volná míst na ostatních kolejích.

Mohlo by vás zajímat: