Vánoční sbírky a debata kandidátů na prezidenta. Týdenní přehled akcí

10. 12. 2017 | | Studentský život 24232839_10155800150010782_2887556377134806841_n

Třináctý týden už pomalu, ale jistě klepe na dveře. Poslední týden semestru mají studenti spojený s psaním testů nebo prezentacemi. iList již tradičně sepsal, na kterých akcí můžete nabrat energii, rozšířit si znalosti nebo se naladit na vánoční atmosféru. Zájemci mohou navštívit hokejové utkání, koncerty, přednášky nebo debatu kandidátů na prezidenta. Kromě toho lze udělat dobrý skutek na vánoční sbírce oblečení a hraček, která proběhne přímo na ekonomce.

Pondělí 11. prosince

iList pořádá akci Vykliď skříně aneb Vánoční sbírka oblečení na VŠE. Připojte se i vy a udělejte radost pod vánoční stromeček lidem v nouzi. Všechno oblečení bude předáno Armádě Spásy, která poskytuje fyzickou, sociální, morální a duchovní podporu lidem, kteří se ocitli v obtížné životní situaci a kteří hledají jakoukoliv duchovní pomoc či oporu. Sbírka bude probíhat od 11. do 15. prosince. Oblečení lze odnést do prostoru mezi menzy v Italské budově. Současně bude probíhat sbírka hokejistů Engineers Prague, kteří se rozhodli uspořádat Vánoční sbírku hraček pro děti z Dětského rehabilitačního stacionáře Zvonek.

K příležitosti Dne lidských práv proběhne v Centru architektury a městského plánování od 18:00 debata s názvem: „Z čeho máš strach, Evropo“. Zaměří se na rostoucí extremistické tendence v Evropě. Nejprve bude promítnut dokument “Zlatý úsvit: Jak to vidím já”, na který následně naváže debata. Diskutovat na dané téma bude vlámský novinář a historik Marc Reynebeau, nizozemský politický filozof Evert van der Zweerde a česká novinářka Kateřina Šafaříková z Respektu. Celá událost bude přetlumočená z angličtiny do češtiny. Vstup je zdarma.

Úterý 12. prosince

Ve zdravém těle zdravý duch. Tímto heslem bude inspirována přednáška s Petrem Havlíčkem. Tento výživový specialista se snaží u lidí vytvořit správné stravovací a pohybové návyky místo zbytečných dietních plánů. Přednášku pořádá Cesta úspěšných. Akce začne v 19:45 ve Vencovského aule. Registrace je nutná.

Středa 13. prosince

Rozvojové a poradenské centrum Vysoké školy ekonomické v Praze pořádá přednášku pro své absolventy. Tentokrát na téma: „Virtuální realita se stala realitou“, kterou povede Daniel Jerman, specialista na virtuální a rozšířenou realitu, marketing počítačových a mobilních her. Na akci je třeba se dopředu registrovat. Přednáška začne v 18 hodin v RB 211.

Engineers Prague, hokejový tým složený ze studentů Českého vysokého učení technického, České zemědělské univerzity a Vysoké školy ekonomické v Praze, sehraje zápas s UMB Banskou Bystricu. Utkání začne v 18:00 na zimním stadionu Hvězda.

Čtvrtek 14. prosince

Koho zajímá Čína, tak může navštívit výstavu: „Kultura a zvyky Guizhou“. Výstava představí tradiční oblečení etnických menšin, stříbrné šperky nebo originální výšivky. Výstavu doplní sbírka fotografií zobrazující tradiční zvyky místních obyvatel. Během výstavy mohou účastníci vyhrát tradiční dárky z provincie Guizhou. Akce proběhne v Kongresovém sálu Hotelu InterContinental od 16:30. Vstup je zdarma.

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze pořádá předvánoční akci, kde si lze zakoupit originální dárky z dílen studentů a absolventů zmíněné vysoké školy. Vernisáž začíná v 18:00 na náměstí Jana Palacha. Vernisáž potrvá do neděle.

Klub mladých politologů pořádá debatu prezidentských kandidátů. Akce proběhne od 19:00 v Centru architektury a městského plánování. Pozvání přijali: Pavel Fischer, Petr Hannig, Jiří Hynek, Marek Hilšer, Michal Horáček a Vratislav Kulhánek. Akci bude moderovat Lukáš Kovanda.

Pátek 15. prosince

Městská část Praha 3 pořádá adventní koncert, který začne ve 20:00 v kostele Nejsvětějšího srdce Páně na Náměstí Jiřího z Poděbrad. V průběhu večera vystoupí Václav Hudeček (housle), Markéta Stivínová (flétna), Miroslav Vilímec (housle) a Orchestr Musica Lucis Praga. Vstup je zdarma.

Pokud jste milovníky zimních radovánek, můžete navštívit kluziště na Ovocném trhu. Kluziště je v provozu denně od 14:00 do 21:30 až do února.

Foto: archiv Engineers Prague, Johana Amlerová

Mohlo by vás zajímat: