Ve folklorním souboru Gaudeamus při VŠE si můžete zatančit i zazpívat

7. 11. 2019 | | Studentský život 323490A0-B3BE-4533-AF13-37484F7C2160

Je tomu opravdu tak a přímo na naší alma mater! Už sedmdesát let pracuje folklorní soubor Gaudeamus při Vysoké škole ekonomické v Praze. Jeho členy nejsou pouze studenti a absolventi VŠE, ale i dalších pražských vysokých škol. Soubor Gaudeamus patří po celou dobu svého fungování mezi špičky folklorního světa, udržuje si velice profesionální úroveň, i když se jedná o amatérské těleso. Soubor tvoří taneční skupina a lidová muzika se zpěvačkami.

Gaudeamus se zaměřuje na scénické zpracování lidového hudebního, pěveckého a tanečního umění z Čech. Výběrem námětů, neobvyklým a často překvapivým zpracováním motivů lidové kultury a humorem se snaží oslovit dnešního diváka. Gaudeamus neustrnul ve skanzenu folkloru, i člověk, který folklorem nežije a setkal se s ním jen okrajově, je po zhlédnutí vystoupení Gaudeamu nadšený. Je to nejen díky skvělým choreografiím a hudebním úpravám, ale snad i díky tomu, že Gaudeamus je skvělá parta mladých lidí, kteří při vystoupeních srší energií a předávají ji dál.

Jako ojedinělé je hodnoceno výrazové a pohybové zapojení muziky do komponovaných pořadů, muzikanti nejen hrají, ale s nástroji v ruce i tančí!

Do všech složek souboru Gaudeamus nabírá nové členy. Nemusíte být už hotovými tanečníky, stačí když máte elán a chuť se dvakrát týdně zapotit a poznat nové přátele.

Tanečníci zkouší v úterý a ve čtvrtek v tělocvičně ZŠ náměstí Jiřího z Lobkovic, v úterý od 19:30 a čtvrtek od 19:00. Muzikanti a zpěvačky se scházejí pouze ve čtvrtek od 19:30. Na místo zkoušek se dostanete snadno, škola se nachází mezi zastávkami metra Flora a Želivského, u zastávky tramvaje Olšanské hřbitovy.

Dění v souboru můžete sledovat na jeho webových stránkách nebo na Facebooku.

Každým rokem také soubor připravuje v Divadle U Hasičů „Večer se souborem Gaudeamus VŠE a jeho hosty.“ Letos se uskuteční 7. 12. od 17 hodin, hostem bude folklorní soubor Rosénka.

Foto: Johana Amlerová

Mohlo by vás zajímat: