Ve jménu Evropy, historie a festivalů. Týdenní přehled akcí

18. 6. 2018 | | Studentský život 2017-11-16T10-45-35.232Z-IMG_0124

Tento týden bude věnován evropským velvyslanectvím. Na Den otevřených dveří vás totiž zve jak německá, tak francouzská ambasáda. Kromě toho si můžete zacvičit jógu, užít si street food, navštívit hudební festival nebo se projít v Mozartových stopách v Praze. Samozřejmě nesmíme zapomenout na cestovatelské typy, dobrovolnictví, uctění hrdinů druhé světové války a letní kina. Více se dočtete v našem přehledu.

Pondělí 18. června

Letos uplyne 76 let od smrti parašutistů, kteří během druhé světové války spáchali atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha. Jejich těla byla následně vystavena na Václavské ulici. Právě zde, na rohu Václavské a Resslovy ulice, budou ve 12 hodin odhaleny památné tabule. Jde o veřejnou akci pod záštitou starostky Prahy 2 Jany Čermochové.

Úterý 19. června

Pokud se zajímáte o Wolfganga Amadea Mozarta, nenechte si ujít komentovanou prohlídku míst spojených s jeho životem v Praze. Prohlídku pořádá spolek Malostranský hřbitov. Sraz je v 17:00 před sochou Sv. Václava na Křížovnickem náměstí. Akce je zdarma a pro širokou veřejnost.

Středa 20. června

Chcete vědět, jaké je to plout na kajaku z Chorvatska až na jih Itálie? Přijďte na přednášku s názvem 1000 Napádlovaných kilometrů“, která se bude konat od 20:00Kavárně dobrodruha.

Čtvrtek 21. června

Velvyslanectví Spolkové republiky Německo vás zve na Den otevřených dveří ve svých prostorách v Lobkovickom paláci na Malé straně od 14:00. Těšit se můžete na prohlídku paláce, kulturní program, představení života v Německu a střetnutí s německým velvyslancem.

V rámci mezinárodního dne jógy se můžete zúčastnit Lekce jógy na Karlově náměstí. Vstup je zdarma, zaíná se v 16:30.

OC Černý most vás v rámci letního kina zve na promítání filmu Bába z ledu. Začátek je ve 21:00 na střeše obchodního centra.

Na promítání letního kina vás zve i Národní galerie. Na nádvoří Kláštera sv. Anežky se bude od 22:00 promítat film Hříchy lásky“.

Zajímá vás, jaké je to být odpadkovým dobrovolníkem v jihovýchodní Asii? Jak vlastně vznikl projekt Trash Hero? Vše se se na přednášce Trash Hero- odkadkovým hrdinou v jihovýchodní Asiiod 20:00Kavárně dobrodruha.

Pátek 22. června

Na holešovickém Výstavišti se bude konat dvoudenní hudební Metronom Festival Prague. Vystoupí na něm několik desítek interpretů, například The Chemical Brothers, Massive Attack, Tom Odell či Prago Union. Těšit se můžete také na bohatý doprovodný program.

Francouzské velvyslanectví vás také zve na Den otevřených dveří, který se bude konat v prostorách velvyslanectví v Buquoyském paláci na Malé Straně. Kromě prohlídky paláce bude v zahradách připraven francouzský trh a doprovodný kulturní program. Začíná se v 11:00.

Sobota 23. června

Máte chuť na street food? Přijďte na Smíchovskou náplavku na Letní street food“. Od 10:00 budete moci ochutnat to nejlepší ze světové kuchyně za doprovodu kubánských a mexických rytmů.

Foto: archiv iListu

Mohlo by vás zajímat: