Veletrh ŠANCE se letos přesune na tropické ostrovy ve světě 3D virtuální reality

15. 4. 2021 | | Zprávy ze školy veletrh ŠANCE Islands

Již příští týden odstartuje tradiční veletrh pracovních příležitostí Vysoké školy ekonomické ŠANCE, letos pod názvem ŠANCE Islands. Aktuální ročník však bude jiný než obvykle. Vzhledem k probíhající epidemii koronaviru, proběhne letošní ročník, který se bude konat od 20. do 22. dubna, ve světě virtuální reality. Půjde o největší 3D virtuální pracovní veletrh v České republice a jeden z největších v Evropě.

Veletrh ŠANCE se opět vrací po roční přestávce, kdy ho kvůli vládním restrikcím muselo Rozvojové a poradenské centrum (RPC) jako pořadatel již dvakrát odložit. Proto letos přišli organizátoři s myšlenkou přesunout ho do online světa. Název ŠANCE Islands odkazuje na prostředí tropických ostrovů, mezi kterými se bude účastník pomocí svého avatara přesouvat podobně jako v počítačové hře. Na ostrovech se pak bude moct potkávat s avatary vystavujících u jejích virtuálních stánků.

Návštěvníkům veletrhu se představí více než 100 společností napříč všemi odvětvími, od financí přes marketing až po IT. Kromě vystavujících firem dostanou jako každý rok prostor také studentské spolky a oddělení naší školy. Stánek naší redakce hledejte ve čtvrtek. Na ostrovech bude navíc umístěno pět speciálních truhel. Ve čtyřech se účastnící dočtou zajímavosti o Vysoké škole ekonomické, v páté se pak bude nacházet speciální bonus v podobě schopnosti avatara létat nad ostrovy a vidět tak veletrh z jiné perspektivy.

Stejně jako každý rok je akce otevřena nejenom studentům, ale také absolventům a široké veřejnosti. Vzhledem k virtuální online platformě je však účast omezená na 2000 účastníků. V případě zájmu je proto nutné se na akci s předstihem registrovat. Všichni zájemci, kteří se stihnou registrovat nejpozději do 16. dubna, budou navíc zařazeni do slosování o voucher do exotického ráje Tropical Islands v Německu.

Kromě stánků čeká na účastníky veletrhu také zajímavý doprovodní program, jako například setkání s profesionálními kouči nebo konzultace životopisů a LinkedIn profilů s HR specialisty. Chybět samozřejmě nebude ani fotokoutek, místo profesionálních fotek do životopisů se však bude jednat o možnost udělat si originální fotku na památku na tuto unikátní akci. Novinkou budou jazykové koutky, ve kterých si budete moct procvičit své konverzační znalosti cizích jazyků.

RPC si pro návštěvníky připravilo i několik dalších soutěží zaměřených na aktivní návštěvníky veletrhu. Pokud účastník navštíví během jednoho dne minimálně devět vystavujících z různých ostrovů a nasbírá tak devět speciálních kódů, může se zapojit do slosování o poukaz dle vlastního výběru. V případě výhry může vybírat mezi luxusní večeří, online lekci jógy, voucherem na nákup kosmetických produktů nebo oblečení a předplatným streamovací služby Netflix. Za aktivitu během všech tří dnů a nasbírání minimálně 27 kódů je pak možné vyhrát hlavní cenu, kterou je poukaz na nákup elektroniky hodnotě 11 000 korun.

Kompletní informace o veletrhu ŠANCE Islands naleznete na tomhle odkaze.

Foto: Rozvojové a poradenské centrum Vysoké školy ekonomické

 

Mohlo by vás zajímat: