Villa Incognito

2. 12. 2005 | | Nezařazené

Školní automaty na kávu už vás nemají čím překvapit, jedině snad tím, když se domluví a ani jeden nefunguje. Je čas vyrazit někam, kde si budete moci říct: „No to je přece jinčí kafe!“ Cestou ze školy na náměstí Jiřího z Poděbrad, jakmile se přehoupnete přes kopec, najdete po pravé straně v ulici Slavíkova docela malou nenápadnou kavárničku.

Slavíkova 27, Praha 3
Po–Pá 7.30–22.00
So–Ne 10.00–22.00

Školní automaty na kávu už vás nemají čím překvapit, jedině snad tím, když se domluví a ani jeden nefunguje. Je čas vyrazit někam, kde si budete moci říct: „No to je přece jinčí kafe!“ Cestou ze školy na náměstí Jiřího z Poděbrad, jakmile se přehoupnete přes kopec, najdete po pravé straně v ulici Slavíkova docela malou nenápadnou kavárničku. Po třech schůdcích sestoupíte do sklepního prostoru, který nabízí kavárenské služby a kávu „to go“, což není žádná předplacená služba, nýbrž obyčejná káva s sebou do kelímku.

Prostory kavárny jsou rozděleny do tří místností v zelené, oranžové a růžové barvě. V přední, zelené části najdeme bar a malý kout s pohodlným posezením. Zaujala mě abstraktní vizualizace promítaná projektorem na zelenou zeď. Její barevné klikyháky a obrazce skvěle doplňují tichou reprodukovanou muziku. Kolem baru projdete do oranžové místnost, která ústí v růžovou. Obě jsou celkem stroze zařízeny stoly a židlemi. V běžných kavárnách najdete deskové nebo karetní hry, Villa Incognito přišla s daleko originálnějším nápadem. Na každém stolku najdete sadu voskovek a papír. Můžete něco namalovat, třeba pak bude v kavárně viset vaše umělecké dílo.

Nabídka kávy není příliš bohatá, zato možnosti jejího podávání jsou nápadité. Kávu si můžete připravit podle svých představ. Nedostanete plastový náprstek mléka a pytlíček, v lepším případě dva, cukru, ale hned celou konvičku mléka a cukřenku. Villa nabízí i na trhu neobvyklou kávu od firmy Lucaffé. Její stoprocentní káva Arabica je chutná a velice aromatická. Doporučuji i americkou kávu, která mi trochu připomíná kafčo, co si vařím doma. Příjemným překvapením je velice široká a kvalitní nabídka čajů. Lze si vybírat z čajů zelených, černých i maté.

Obsluha mě příliš nenadchla. Po mém dotazu na něco k jídlu mi nabídla oříšky a chipsy. Přitom hned po vstupu do kavárny uvidíte prosklenou část baru, kde jsou vystaveny koblihy a jiné sladké pečivo. Nad pultem visí dokonce menu, které nabízí kromě čajů a káv také různé toasty. Pokud toužíte po něčem „to go“, jsou na pultu k mání müsli tyčinky.

Villa Incognito vás asi nenadchne krásným zařízením nebo širokou nabídkou kávy. Ale rozhodně je to podnik, který si své místo na trhu obhájí. V dnešním rychlém světě si jen málokdo najde čas na dlouhé posezení nad horkým šálkem. Nenechte se odradit neochotnou či snad nezkušenou obsluhou, přibrzděte a zkuste jejich chutnou kávu.

Ceník:

Americká káva – 28 Kč
Presso to go – 30 Kč
Čaje – 20 a 26 Kč (0,25 l)
Twiggy – 10 Kč

Mohlo by vás zajímat: