Vítězem soutěže Startup VŠE se stal projekt SunAware. Vítězný tým si odnese stipendium ve výši 40 tisíc Kč.

16. 1. 2022 | | Zprávy ze školy projekt SunAware

V soutěži Startup VŠE, která se tento semestr koná po třetí, zvítězil projekt SunAware, který se zabývá problematikou škodlivosti UV záření.

Prvotním produktem projektu SunAware je dětská pokrývka hlavy. „Pomocí chytrého textilního řešení náš klobouk indikuje úroveň vystavení UV záření pomocí proužku měnícího barvu. Tímto způsobem jsou rodiče včas upozorněni a mohou přijmout vhodná opatření k ochraně svého dítěte před škodlivým UV zářením,“ vysvětluje celý proces členka vítězného týmu Marsela Bebic. Do budoucna SunAware plánuje rozšířit sortiment i mimo dětské oblečení a UV detekce. „Naším cílem je stát se společností, která poskytuje řešení zaměřená na zákazníky prostřednictvím inovativních chytrých textilií,“ dodává Bebic.

Druhé místo v soutěži obsadil projekt TalentSeed, který se zaměřuje na mladé fotbalisty. Zakladatelé projektu ho představují jako  „Linkedln pro sportovce“. Cílem je udělat ze začínajících hráčů fotbalu profesionály. „Toho dosáhneme crowdsourcingem databáze mladých profesionálních hráčů z celého světa, kterou zpřístupníme trenérům. Tímto způsobem vytvoříme celosvětovou propojenou síť, kde tito talenti mohou na jedné straně nabízet své fotbalové dovednosti a na straně druhé bez námahy přinášet cenná aktiva fotbalovým klubům a trenérům,“ popisuje členka týmu TalentSeed Katarína Suchoňová.

Na třetím místě se umístil projekt City Adventure, který se zaměřuje na hry pro cestovatele. Konkrétně poskytují cestovatelům informace o městě a poukazují na zajímavá místa.

Soutěž StartUp VŠE pořádá Katedra podnikání Fakulty podnikohospodářské společně s akcelerátorem xPORT VŠE. Vítězný startup získá titul startup VŠE a stipendium ve výši 40 tisíc Kč. Tento semestr ve finálním kole bojovalo o první místo sedm studentských projektů.

Foto: Startup VŠE

Mohlo by vás zajímat: