Vltava má všechno teprve před sebou

23. 11. 2007 | | Nezařazené

Zatímco na koleji Blanice proběhla rozsáhlá rekonstrukce elektroinstalace a zasíťování, na Vltavu, jako by se zapomnělo.

Zatímco na koleji Blanice proběhla rozsáhlá rekonstrukce elektroinstalace a zasíťování, na Vltavu, jako by se zapomnělo. Stále tak zůstává otevřena otázka, kdy budou do části koleje Vltava zavedeny přípojky na internet. Její obyvatelé se sice mohou připojit k síti, ale pouze bezdrátově a jen ve vestibulu koleje.

„Internet na koleji Vltava není a v letošním školním roce rozhodně ani nebude,“ informuje Radmila Kopáčková, vedoucí koleje Blanice, která má na starosti také polovinu koleje Vltava. Druhou půlku budovy (do šestého patra) vlastní Univerzita Karlova (UK). Ta svým studentům ale přístup na internet zařídit dokázala. Kopáčková se domnívá, že je to proto, že si UK může dovolit do koleje investovat více.

Důvodem, proč se studenti musí spoléhat na počítače ve škole či bezdrátové spojení, jsou peníze. Po finančně náročné rekonstrukci Blanice, kdy se proinvestovalo zhruba dvacet milionů korun, na další počiny nezbylo. Kopáčková ale dodává, že by se Vltava pravděpodobně rekonstruovat měla. Rozhodně se ale nejedná o realizaci v tomto školním roce.

Mohlo by vás zajímat: