VŠE Hledá Talent, Rock4Students nebo Den studentů: týdenní přehled akcí

12. 11. 2017 | | Studentský život, Zprávy ze školy VŠE_TALENT

Tento týden se nejen na ekonomce ponese v duchu hudby. Po roce Vysoká škola ekonomická (VŠE) bude hledat finalisty soutěže VŠE Hledá Talent. V úterý studentské kapely rozezní Rock Café. Kromě toho proběhne veletrh podnikání, přednáška o Palestině nebo seminář o tradingu. A nezapomeňte na den studentů, který bude už v pátek.

Pondělí 13. listopadu

Institut energetické ekonomie pořádá soutěž Energy Econommics Contest. Zájemci mají v pondělí poslední možnost zaslat svou závěrečnou práci a soutěžit tak o hodnotné ceny.

Tomáš Princ už čtyři roky fotí lidi v pražských ulicích a sbírá jejich příběhy. Z nich následně vznikají medailonky, které dává na svou facebookovou stránku Humans of Prague. Letos mu z těchto příběhů vyšla kniha, kterou bude křtít v Café jedna od 18:30.

Dobře napsaný životopis je základem úspěchu při žádání o práci. Málokdo ale ví, jak ho správně napsat. HR specialisté poradí studentům ekonomky v 18:30 v SB 225, jak na záludnosti tohoto dokumentu vyzrát.

Pokud se v prosinci chystáte na Ples VŠE, můžete si přijít zopakovat základní kroky z tanečních nebo se je dokonce naučit v rámci Tanečních večerů, které se budou konat v Italské Menze od 19:45.

Úterý 14. listopadu

Studenti, kteří v letošním roce nastoupili na magisterském stupni Fakulty mezinárodních vztahů, musí povinně absolvovat zahraniční stáž. Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti z tohoto důvodu pořádá v NB A Panelovou diskuzi, během které studenti, kteří již v zahraničí byli, předají své zkušenosti svým mladším kolegům. Akce začne v 19:45.

Pátý ročník Rock4Students letos opět proběhne v Rock Café. Během večera vystoupí nejlepší studentské kapely napříč všemi pražskými vysokými školami: J!Scream (rock´n´roll), Pilot (pop/rock), Other Way (crossover/rock), Nouzovej Východ (pop/punk) a Band4Students (ultimate rock/pop cover fusion). Akce začne v 19:00. Studenti za vstup zaplatí sedmdesát korun.

Středa 15. listopadu

Ve Slovanském domě se uskuteční veletrh Týdne podnikání, na kterém se představí řada firem a startupů. Účastníci mají možnost zúčastnit se probíhajících seminářů.

Je energetika bezpečnostní hrozba, nebo nástroj mezinárodního dialogu? To je motto semináře s Václavem Bartuškou, odborníkem na energetickou bezpečnost Ministerstva zahraničních věcí, který pořádá Junior Diplomat Initiative v 19:00 v NB470.

Ústav mezinárodních vztahů ve spolupráci s Centrem asijských studií, Střediskem mezinárodních studií Jana Masaryka a Velvyslanectvím státu Palestina pořádá konferenci na téma Palestina: 100 let od Balfourovy deklarace. Ta se uskuteční ve 13:30 v NB B. Na závěr se budou servírovat ukázky palestinské kuchyně. Konference proběhne v angličtině. Na akci je nutné se registrovat.

Čtvrtek 16.listopadu

O své zkušenosti s tradingem, vývojem systémů a obchodními strategiemi se s účastníky na přednášce pořádané Klubem investorů podělí Petr Klepetko ze společnosti Coober Fund. Akce začíná v 18:00. Zájemci se na akci mohou registrovat zde.

Příznivci poezie se mohou od 17:00 zúčastnit autorského čtení s názvem Sonety pro spadané listí v bohnické pobočce Městské knihovny v Praze.

Pátek 17. listopadu

Celý den se ponese v duchu Dne studentů. Už počtvrté proběhne letos Korzo Národní na oslavu svobody. Svoboda není samozřejmost, a proto se musí neustále připomínat. Velkou pouliční oslavou se tak poděkuje všem, kteří zasloužili o naši svobodu, i těm, kteří s ní dnes umí zodpovědně naložit. Venkovní program proběhne od 13:00 do 22:00 a následně se přesune do Rock Café.

Pokud umíte umíte zpívat, tančit, kouzlit nebo třeba vynikáte ve stand-up komice a chcete svoje dovednosti předvést před spolužáky a vyučujícími, tak není nic jednoduššího než se přihlásit do dalšího ročníku VŠE Hledá Talent. V pátek je deadline na podání přihlášek.

V Obchodním centru Harfa v pátek začíná Čokoládový festival. Ten bude probíhat až do neděle. Všichni milovníci čokolády si tak mohou nejen nakoupit zásoby různorodých čokoládových výrobků, ale čekají je také ochutnávky, workshopy a bohatý doprovodný program.

Sobota 18. listopadu

Všechny přihlášené studenty do soutěže VŠE Hledá Talent čeká v sobotu první kolo soutěže. Uskuteční se ve Vencovského aule. Ti nejlepší postoupí do semifinále, z kterého už bude jen krůček do finále, které proběhne 6. prosince na Plese VŠE v Lucerně.

V tento den proběhne také pátý ročník Noci divadel. Těště se na více než 500 akcí – představení, noční prohlídky, setkání s herci, divadelní dílny. Vstup na Noc Divadel je opět zdarma či za symbolické vstupné. Program divadel najdete zde. Aktuální iformace najdete také na facebookové stránce akce.

Tip na další týden

Ve středu 22. listopadu se koná další debata z cyklu Café Evropa. Tématem budou sociální média a jak ovlivňují volby. Pozvání přijali Alžběta Králová, konzultantka z Institut politického marketingu a Jindřich Šídlo, šéfreportér Seznam.cz. Akce začne v 18 hodin v Evropském domě v Jungmannově ulici. Na debatu je nutné se registrovat.

Foto: Filip Kubus

Mohlo by vás zajímat: