VŠE je nejlepší byznys škola ve východní Evropě, ukázal žebříček

14. 10. 2015 | | Zprávy ze školy Fisher

Vysoká škola ekonomická získala první místo v žebříčku vysokých škol Eduniversal za východoevropský region. Oproti loňskému roku si o jednu příčku polepšila. Zařadila se tak mezi dvacet sedm nejlepších manažerských škol na světě.

Žebříček seřazuje nejkvalitnější byznys školy ze 154 zemí, které jsou rozděleny do devíti regionů. VŠE se pravidelně od roku 2009 dostává do top trojky za východoevropský region. V posledních letech se přitom vždy umísťovala druhá. Letos se jí povedlo přeskočit dosavadního „vítěze“, St. Petersburg University – Graduate School of Management. Za sebou nechala také University of Ljubljana – Faculty of Economics a SGH – Warsaw School of Economics, které se umístily shodně třetí.

Hlavním kritériem hodnocení je stupeň internacionalizace školy. Zohledňuje se tedy existence mezinárodních akreditací, umístění v mezinárodních žebříčcích, kvalita a počet partnerských škol nebo známost školy a její význam v daném regionu. Důležitou je také volba rektorů a děkanů vybraných tisíci vysokých škol, kteří odpovídají na otázku: „Kterou školu byste doporučili svým studentům, pokud by chtěli studovat v dané zemi“?

Podle těchto kritérii jsou dále školy rozděleny do pěti skupin – dle počtu palmových listů. VŠE jich má pět, stejný počet má jenom sto světových manažerských univerzit.

ČTĚTE TAKÉ:

Mohlo by vás zajímat: