VŠE kvůli koronaviru zruší letní semestr, odpustí ale poplatky za prodloužení studia

1. 4. 2020 | | Zprávy ze školy vse budova svetla chyba error

Pandemie onemocnění COVID-19 zavřela v České republice mezi prvními i školy. Vysoká škola ekonomická (VŠE) je zavřená už od odpoledne 9. března a vypadá to, že ještě dlouho bude. Přestože v uplynulých dvou týdnech škola přesunula téměř veškerou výuku do formy online, nakonec se kvůli omezením rozhodla výuku úplně přerušit a znovu ji obnovit až od zimního semestru. Kredity zapsané v letním semestru se mají studentům vrátit.

O kroku rozhodlo vedení školy na mimořádném zasedání v úterý večer. Hlavním důvodem je obava o to, zda online forma výuky dokáže plnohodnotně nahradit tu běžnou, a tím pádem zajistit studentům míru vzdělání odpovídající absolventům instituce úrovně VŠE. „Uvědomujeme si, že aktuální situace není ideální, proto jsme se rozhodli s platností od pondělí 6. 4. výuku úplně přerušit a letní semestr 2019/2020 předčasně ukončit,“ píše se ve vyjádření vydanému k této příležitosti. S obnovením výuky se zatím počítá na září, studenti si budou moci předměty znovu zapsat v rámci řádného zimního semestru. O kredity zapsané v letním semestru ale studenti nepřijdou, budou jim obnoveny, jako by semestr ani nezačal. „Nechceme, aby se tento výpadek nějak promítl do kvality vzdělání našich studentů,“ stojí dále ve vyjádření.

Online výuka není dostačující

Vedení školy doufá, že se studenti s novou situací vypořádají bez problémů. „Věříme, že studentům Vysoké školy ekonomické záleží primárně na tom, získat co nejkvalitnější znalosti a vytěžit ze studia maximum, a proto tuto možnost nakonec ocení,“ řekl iListu zdroj z vedení školy. Zároveň dodal, že jako vstřícný krok škola těm studentům, kteří by v září překročili standardní dobu studia o více než jeden rok, a museli tak za studium platit, odpustí poplatky za překročení státem dotované délky studia.

Ostatně i mnozí studenti si na průběh výuky v online formě stěžovali. „V některých předmětech s námi vyučující skoro nekomunikují, v jiných jsme přešli výhradně na samostudium. Nemyslím si, že je to ideální stav,“ myslí si jedna ze studentek Fakulty financí a účetnictví. Souhlasí s ní i student mezinárodního obchodu na druhé fakultě: „Tento semestr jsem měl zapsané některé těžké předměty, které jsou bez interakce s vyučujícím na cvičeních skoro nezvládnutelné. Jasně, štve mě to, ale nakonec to asi bude to nejlepší.“

Výuka však bude probíhat ještě do konce tohoto týdne, prodloužené prázdniny tak začnou až v pondělí. „Uvědomuji si, že motivace studentů účastnit se přednášek a cvičení bude minimální, když vlastně vědí, že jim je účast „k ničemu“. Já sám však budu rád, když se s nimi alespoň naposled uvidím a budu mít možnost probrat dosavadní průběh výuky a dostat zpětnou vazbu,“ reagoval na zrušení jeden vyučující z Fakulty podnikohospodářské, který si nepřál být jmenován.

 

TOTO BYL APRÍLOVÝ ČLÁNEK. DOUFÁME, ŽE VÁS ALESPOŇ TROCHU POBAVIL, A ŽE HO NEBUDEME BRZY MUSET VYDÁVAT ZNOVU, TENTOKRÁT SERIÓZNĚ.

Mohlo by vás zajímat: