VŠE ocenili v Eduniversal i ve Financial Times

8. 12. 2016 | | Zprávy ze školy fischer

Vysoká škola ekonomická (VŠE) i tento rok sbírá řadu ocenění. Letos se ve dvou světových hodnoceních umístila v první desítce a první stovce. Již potřetí za sebou se tak zařadila mezi jednu z nejprestižnějších ekonomických univerzit v Evropě.

V mezinárodním hodnocení Eduniversal, v kategorii zemí pro východoevropský region, se umístila na druhém místě. Zopakovala tak svůj úspěch z roku 2014, Minulý rok v dané kategorii dokonce zvítězila.

Hodnocení Eduniversal od roku 2008 oceňuje nejlepší manažerské univerzity ze sto padesáti čtyř zemí světa, rozdělených do devíti regionů. Letošní slavnostní vyhlášení proběhlo 28. listopadu v australském Perthu, kde ocenění převzal prorektor pro strategii Jakub Fischer.

„Cenu jsem přebíral potřetí, v roce 2011 jsem měl možnost jet do čínské Šanghaje a loni do Bostonu. Ocenění považuji za důležité směrem k veřejnosti. Říká nám, že jsme v našem regionu, kam patří kromě východoevropských zemí též Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko a Slovinsko, jednou z klíčových vysokoškolských institucí,“ uvedl Fischer. „Vzhledem k tomu, že máme silné mezinárodní ambice, neboť o vedoucí roli VŠE v oblasti ekonomického a zejména manažerského vzdělávání není v rámci ČR pochyb, je pro nás takovéto mezinárodní ocenění velmi důležité,“ dodává.

Při sestavování žebříčku se nejdříve vybírá z tisíce nejlepších škol v devíti geografických oblastech. Zvolené školy jsou pak následně hodnoceny dle jejich internacionalizace, známosti v regionu, ale také kvality. Celosvětově pouze sto škol získá plný počet takzvaných Palmes of Excellence, pěti palmových listů.

Kromě ocenění Eduniversal ekonomka slaví další úspěch v žebříčku European Business School ranking, vydaném Financial Times. V něm se umístila mezi sty nejlepšími ekonomickými školami v Evropě na 88. místě. V hodnocení mělo své zastoupení celkem 83 škol ze západní Evropy, pět vysokých škol ze střední a východní Evropy a dvě turecké školy.

Foto: archiv PR oddělení VŠE

Mohlo by vás zajímat: